Evropská oční klinika

Volejte 800 22 66 55

Všechny služby

Léčba šedého zákalu

Na klinice Lexum se zaměřujeme také na léčbu jednoho z nejčastějších onemocnění očí, na léčbu šedého zákalu. V současné době neexistují žádné léky či speciální brýle, které by mohly šedý zákal odstranit. Jedinou možností je operační zákrok, během něhož vám bude z oka vyjmuta zakalená čočka, která bude následně nahrazena čočkou umělou. Díky nejmodernějším čočkám se tak můžete vrátit do doby, kdy jste viděli ostře a bez sebemenších problémů.


CO JE ŠEDÝ ZÁKAL?

Jedná se o poruchu průhlednosti oční čočky, která snižuje kvalitu vidění. Často se vyskytuje především u lidí starších šedesáti let. Toto onemocnění začíná mírným stupněm zakalení čočky, které zpočátku nemusí vidění výrazně ovlivňovat. Pokud není problém řešen, zkalení se zvětšuje a dochází k podstatnému zhoršení zraku. To se projevuje například zamlženým viděním a může dojít k částečnému zkreslení pozorovaného obrazu nebo vnímaných barev.


Máte šedý zákal? Zvolte si nitrooční čočku dle svých požadavků!

Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Evropské oční kliniky Lexum. Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.

Samotný zákrok se provádí ambulantně v tzv. topické anestézii, při které je oko znecitlivěno kapkami. Celý operační výkon trvá kolem 15 minut. Evropská oční klinika Lexum se specializuje na implantaci trifokálních čoček, které umožňují ostré vidění na všechny vzdálenosti, takže pacient nemusí nosit brýle nebo kontaktní čočky.


Získejte opět ostrý zrak!

 • zakalená čočka se nahradí čirým implantátem
 • rychlé zotavení zraku
 • návrat do práce po 2 až 4 dnech
 • osvobození od nutnosti nosit brýle nebo kontaktní čočky


Proč na oční klinice Lexum?

 • používáme nejmodernější technologie
 • věnovat se vám bude zkušený profesionální tým
 • používáme prémiové nitrooční čočky, splňující nejvyšší standardy kvality
 • spolupracujeme se všemi tuzemskými zdravotními pojišťovnami


Zeptejte se lékaře na klinice LEXUM během vstupního vyšetření, jak získat kvalitnější čočku, která vám umožní:

 • zvolit si vzdálenost, na kterou chcete vidět ostře, případně zvolit si čočku, která umožní vidět bez problému na všechny vzdálenosti
 • lepší a ostřejší vidění při sledování Vašich oblíbených televizních pořadů
 • řídit komfortně auto za šera, tmy a za snížené viditelnosti
 • vnímat ostře všechny detaily při vašich oblíbených volnočasových aktivitách, například při vaření, zahradničení, kutilství nebo sportování.
 • číst bez brýlí nebo čoček knížky či sledovat text na počítači
 • zlepšení kontrastu


VYBERTE SI PRÉMIOVÝ PROGRAM LÉČBY ŠEDÉHO ZÁKALU

Vidím bez brýlí na 3 vzdálenosti
Komfortní vidění bez brýlí po celý život umožňuje trifokální nitrooční čočka. Neustálé střídání brýlí (na dálku, počítač nebo blízko) se může stát minulostí. Budete moci aktivně sportovat, řídit auto, pohodlně číst knihu nebo se dívat na televizi. A to vše bez nutnosti jakékoli brýlové korekce.

Vidím bez brýlí na 2 vzdálenosti
Toužíte vidět ostře na dálku nebo blízko bez brýlí? Díky špičkové multifokální (bifokální) čočce uvidíte ostře vše, na co se podíváte, ať už jde o o oblíbený časopis ve vašich rukou nebo v dálce se rýsující pamětihodnost.

Vidím bez brýlí na 2 vzdálenosti - torická
Multifokální torická čočka má spoustu předností. Kromě toho, že si poradí se šedým zákalem a umožní vám skvěle vidět na blízko i dálky, umí odstranit i určitý stupeň astigmatismu, vady zraku způsobené zakřivením rohovky, která má za následek deformaci obrazu.

Vidím do dálky / Vidím do blízka
Ostré vidění do dálky nebo na blízko dle vlastní preference a zároveň i ostré vidění za šera, vám umožní kvalitní asférická čočka. Ideálním řešením je zejména pro řidiče. Její výhody poznáte také při večerním sledování televize.

Vidím do dálky / Vidím do blízka - torická
Šedý zákal a určitý stupeň astigmatismu dokáže odstranit monofokální torická čočka. Už se nemusíte trápit vadou zraku způsobenou nesymetrickým tvarem rohovky. Při astigmatismu můžete opět vidět bez brýlí a to na vámi preferovanou vzdálenost.


CENÍK LÉČBY ŠEDÉHO ZÁKALU


Operace šedého zákaluCena pro pojištěnce ZPCena pro samoplátce
Vstupní vyšetření*0 Kč3000 Kč
Katarakta MONO **0 Kč18 000 Kč
Anestezie - celková0 Kč4 800 Kč
Anestezie - dohled0 Kč2 400 Kč
Kontrola **0 Kč700 Kč


Zákroky nehrazené ze zdravotního pojištěníCelková cena
Limbální relaxační incize LRI **3 000 Kč
Katarakta MONO **3 000 Kč
* Vstupní vyšetření je komplexní předoperační přístrojové a lékařské vyšetření pro obě oči. Toto vyšetření má platnost 6 měsíců. Po uplynutí této doby je nutné vyšetření opakovat. ** Ceny uvedené s tímto označením platí pro jedno oko
Podrobný ceník ke staženíCENÍK DOPLŇKOVÝCH SLUŽEB

Doplňkové službyCena

 • Vidím do dálky / do blízka7 000 Kč
 • Vidím do dálky / do blízka - včetně řešení astigmatismu9 800 Kč
 • Vidím bez brýlí na dvě vzdálenosti15 000 Kč
 • Vidím bez brýlí na dvě vzdálenosti - včetně řešení astigmatismu29 000 Kč
 • Vidím bez brýlí na tři vzdálenosti25 000 Kč
 • Vidím bez brýlí na tři vzdálenosti - včetně řešení astigmatismu33 000 Kč
Podrobný ceník ke stažení


Nepřehlédněte, prosím!

Pokud stále nevíte, jaký postup léčby je právě pro Vás nejlepší, naši odborníci jsou Vám k dispozici. Rádi Vám vysvětlíme všechny možnosti léčby.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na setkání s Vámi na některé z našich klinik.


Mám zájem o vstupní vyšetření. Lexum logo