Evropská oční klinika

Volejte 800 22 66 55

Všechny služby

Zelený zákal

Zelený zákal, odborně glaukom, je onemocnění, které má za následek poškození očního nervu. Jedním z důvodů může být vysoký nitrooční tlak, který byste si měli pravidelně nechat kontrolovat očním lékařem. Pokud se zelený zákal neléčí, vede k vážnému poškození zraku, které může skončit i úplným oslepnutím. Záludnost zeleného zákalu spočívá totiž v tom, že jej člověk nemá šanci sám včas rozeznat. Jakmile pak člověk přijde k lékaři pozdě, nedokáže už sebelepší léčba vrátit oku jeho dřívější schopnosti. Může nemoc pouze zastavit.

V raných stadiích se zelený zákal často léčí aplikací očních kapek, které snižují nitrooční tlak a chrání oční nervy. V pokročilejších stadiích už musí nastoupit laserová chirurgie. Ta má jen omezené možnosti a je vhodnou alternativou léčby pouze u některých typů glaukomu. Cílem zákroků je, aby se nadměrné množství nitroočního moku odvádělo nově vytvořenými cestami a tím se snížil nitrooční tlak.

Naše oční klinika zajišťuje péči o pacienty se zeleným zákalem v Glaukomové poradně, která se na léčbu tohoto onemocnění řadu let specializuje. Naši lékaři mají s operacemi zeleného zákalu dlouholeté zkušenosti a provádějí je na nejvyšší možné úrovni s pomocí toho nejmodernějšího technického vybavení. O kvalitách léčby svědčí i zapojení našich lékařů do mezinárodních projektů a jejich přednášky na domácích i světových fórech.

Nepřehlédněte, prosím!

Pokud stále nevíte, jaký postup léčby je právě pro Vás nejlepší, naši odborníci jsou Vám k dispozici. Rádi Vám vysvětlíme všechny možnosti léčby.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na setkání s Vámi na některé z našich klinik.


Mám zájem o vstupní vyšetření. Lexum logo