Všechny aktuality

17. kongres ČVRS za účasti lékařů kliniky Lexum

Na konci loňského roku se v kongresovém centru hotelu Galant v Mikulově konal 17. kongres České vitreoretinální společnosti s mezinárodní účastí. Hlavními tématy sjezdu byly odchlípení sítnice, nové trendy v diagnostice, chirurgie vitreoretinálního rozhraní, diabetická retinopatie či sekundární glaukomy.

MUDr. Ivan Fišer, Ph.D., primář vitreoretinálního centra oční kliniky Lexum, na kongresu přednesl prezentace "Sklivcové zákaly" a "Pneumatická dislokace submakulární hemorhagie" a moderoval přednáškový blok s názvem "Tipy, triky, výzvy ve vitreoretinální chirurgii", zaměřený na neobvyklé nálezy a méně obvyklé postupy léčby sítnicových chorob jako asteroidní hyalóza, centrální serózní chorioretinopatie, retinoschíza, papiledém, makulární díra, anti-VEGF léčba myopické choroidální neovaskularizace apod.

MUDr. Filip Brázda, rovněž chirurg vitreoretinálního centra naší kliniky, vystoupil s přednáškou "Když se díra nezavírá" o nové technice operace makulární díry pomocí záplaty, která zvyšuje naději na uzávěr makulární díry.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor