Všechny aktuality

Je neskutečné, jak již druhý den po zákroku vidíte ostře!

Zpěváka, skladatele a lídra bývalé kapely „Burma Jones“, nyní kapely “Bohouš Josef & Burma”, Bohouše Josefa můžete letos na podzim vidět hned ve třech muzikálech: “Tři mušketýři”, “Angelika” a “Muž se železnou maskou”, který bude mít premiéru v listopadu v Divadle Broadway. Pan Bohouš Josef vyřešil letos v létě své problémy se zrakem na brněnské klinice Lexum, proto jsme se ho zeptali také na to, jak se nyní po zákroku cítí a jak se změnil jeho život.

Jste oblíbený muzikálový zpěvák, jak jste se k vystupování v muzikálech vlastně dostal a co pro Vaši kariéru muzikály znamenaly?

V roce 1994, kdy se začala slibně rozjíždět moje kapela Burma Jones, jsem dostal nabídku účinkovat v pražské verzi rockového muzikálu Jesus Christ Superstar v roli krále Heroda. Za čtyři roky jsme odehráli 1288 představení. Muzikály pomohly jak mojí kapele, tak i mé pěvecké sólové kariéře.

Jaký je rozdíl při vystupování na koncertech a v muzikálu? Co je z hlediska zpívání náročnější a dá se říci, co Vás víc baví?

Rozdíl je podstatný. V divadle jsem součástí velkého soukolí, kde každé kolečko musí přesně zapadat do toho druhého. Každý z herců i tanečníků musí potlačit své ego ve prospěch představení. Na koncertu jsem sám za sebe s kapelou za zády. Co se týče náročnosti: obojí má své… v muzikálu se musím držet režie a choreografie, s kapelou je sice větší volnost, ale odzpívám daleko více písniček.

Muzikály jsou v Česku velmi oblíbené a také sledované, a to nejenom posluchači a diváky, ale také kritiky. Jak je to vlastně s kritikou - čtete a zajímají Vás vůbec tyto „odborné názory“?

Ano, po každé premiéře si recenze vyhledám. Mám štěstí, že se o mně píše v dobrém.

Pokud Vám zůstane ve Vašem nabitém programu čas, čemu se rád věnujete? Máte nějakého zajímavého koníčka? Kde nejraději relaxujete?

Rád se věnuji domovu. S mojí manželkou Alenkou máme dvě domácnosti. V Praze a v Brně. Baví nás neustále něco vylepšovat v zařizování, abychom se doma cítili co nejlépe.

Pomalu končí letní sezóna, kde jste byl letos na dovolené? Máte oblíbené místo, které byste nám doporučil navštívit?

Letos jsme s Alenkou byli týden v Řecku na Chalkidiki v Sarti. Líbilo se nám tam tak, že se chceme příští rok do stejného hotýlku vrátit. Ale alespoň na 10 dní.

Jsme rádi, že jste spokojeným klientem kliniky Lexum - proč jste se vlastně rozhodl jít na zákrok právě na naši oční kliniku? Byla Vám někým doporučena, nebo jak jste se o ní dozvěděl?

Klinika Lexum mně byla doporučena mým pražským ošetřujícím lékařem. Když jsem se dozvěděl, že je Lexum i v Brně, bylo rozhodnutí jednoduché.

Jak se cítíte nyní po zákroku? Co všechno se změnilo ve Vašem každodenním životě?

Měl jsem šedý zákal na pravém oku, který byl již velmi obtěžující. Navíc paní primářka Kalandrová zjistila, že se mi šedý zákal brzy objeví i na levém oku. Je až neskutečné, že již druhý den po zákroku jsem viděl perfektně a ostřeji, protože mi byly upraveny i oční korekce.

Co byste doporučil lidem, kteří o léčbě svého zraku teprve přemýšlejí…?

Neváhejte a hlavně se nebojte. Samotná operace je naprosto bezbolestná a trvá 10 minut. S pravým okem jsem šel na zákrok se strachem, protože jsem nevěděl, co mě čeká. S levým okem jsem se již těšil, že druhý den uvidím svět tak, jak jsem ho znal dříve.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor