Všechny aktuality

Lékaři sítě klinik LEXUM na jubilejní 20. Střešovické Live a Video Surgery

Na přelomu ledna a února 2020 proběhl jubilejní 20. ročník Střešovické Live a Video Surgery. K vidění byly operace komplikovaných stavů v propojení s ukázkami současných novinek v oční mikrochirurgii. Zvláštní pozornost byla přitom věnována 3D vitreoretinální chirurgii. V oblasti kataraktové byly prezentovány komplikované případy s implantací širokého spektra nitroočních čoček. U transplantací rohovky přítomní ocenili možnost sledovat operační průběh pomocí peroperačního OCT, které vnáší do této oblasti nový rozměr.

Z lékařů působících v síti očních klinik LEXUM se v živém přenosu představili při náročných operacích katarakty pan profesor MUDr. Pavel Rozsíval, CSc., FEBO, a MUDr. Pavel Němec. Kongresu se zúčastnili také další lékaři sítě očních klinik LEXUM: primářka pražské kliniky MUDr. Silvie Zapletalová, MUDr. Markéta Brožková, FEBO, MUDr. Ivana Dušková, MUDr. Lucia Ferencová, MUDr. František Maršák a MUDr. Zdeněk Vaníček.

"Tento kongres je jedinečný v tom, že program prvního dne je složen pouze z přenosů z operačních sálů. Takové množství operací za jeden den nikde jinde není k vidění. Jsou představovány nové technologie, nové čočky a lze komunikovat s chirurgem přímo na sále. Vzhledem k tomu, že operuje více chirurgů, je velice přínosné pozorovat jejich techniku operací. Navíc druhý den jsou známy již první výsledky operace," říká MUDr. Markéta Brožková, FEBO, z pražské oční kliniky LEXUM.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor