Všechny aktuality

Lidé často zapomínají na preventivní vyšetření zraku

Zrak je považován za nejdůležitější smyslový orgán. „Přesto z našich zkušeností vyplývá, že lidé svému zraku nevěnují dostatečnou péči, a to zejména z pohledu pravidelné prevence,“ upozorňuje primářka Věra Kalandrová z brněnské oční kliniky Lexum.  Lidé často nechodí na oční prohlídky, kdy se posuzuje zraková ostrost, barvocit, orientační vyšetření zorného pole a samozřejmě i přítomnost nějaké dioptrické vady, proto je velmi pravděpodobné, že velká část obyvatel České republiky prostě špatně vidí. Přitom dle statistik až 80 % indikovaných zrakových problémů či postižení lze vyloučit, tzn. jsou buď léčitelné, nebo jim lze předejít správnou prevencí.


„Starat se o svůj zrak je velmi důležité, bohužel očního lékaře podle řady statistik pravidelně navštěvuje asi jen polovina Čechů. Za ideální považuji dvouletý interval preventivní prohlídky u lidí do 40 let, u osob nad 40 let je pak vhodné nechat si oči zkontrolovat častěji. Zrak se totiž s přibývajícím věkem přirozeně zhoršuje, zároveň se zvyšuje riziko různých onemocnění očí,“ doplňuje primářka Věra Kalandrová.

Další vyjádření paní primářky k této problematice najdete v článku, který byl publikován minulý týden na portálu České noviny.cz ZDE

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor