Všechny aktuality

Live Surgery na klinice Lexum v Brně sledovali oftalmologové z jihomoravského kraje

Další z odborných seminářů oční kliniky Lexum proběhl ve čtvrtek 1. února 2018. V prostorách kliniky Lexum v Brně přiblížil tým našich specialistů, v čele s primářkou MUDr. Věrou Kalandrovou a docentkou MUDr. Zuzanou Hlinomazovou, Ph.D., novinky z oblasti oční mikrochirurgie více než 70 oftalmologům a oftalmologickým sestrám.

Jednou z nejzajímavějších částí semináře byla možnost sledovat „živě“ operaci sítnice a sklivce metodou PPV (pars plana vitrektomie) vedenou primářem MUDr. Ivanem Fišerem, Ph.D.

Na úvod setkání přiblížila zkušenosti s realizací zadně segmentových operací na klinice Lexum v Brně primářka MUDr. Věra Kalandrová. V rámci dalšího programu semináře se konala přednáška "Rohovka a vitreoretinální operace" docentky MUDr. Zuzany Hlinomazové, Ph.D. Novinky z posledního sjezdu ESCRS v Lisabonu přítomným přiblížil MUDr. Jakub Ventruba, Ph.D., kazuistiku dvou pacientek s diagnózou SNIFR (stellate nonhereditary idiopathic foveomacular retinoschisis) prezentoval MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D., a na závěr semináře zaujal rozsáhlou biografickou přednáškou "Podrobnosti ze života Jana Ev. Purkyně očima jeho potomka" primář MUDr. Ivan Fišer, Ph.D. Únorový seminář uzavřela neformální diskuse mezi jeho účastníky a specialisty kliniky Lexum.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor