Všechny aktuality

MUDr. František Maršák přiblížil posluchačům Českého rozhlasu problematiku šedého zákalu

V pondělí 17. února 2020 přiblížil MUDr. František Maršák z naší českobudějovické kliniky LEXUM posluchačům Českého rozhlasu v pořadu Zdravíčko problematiku šedého zákalu. V rozhovoru se zmínil také o dalších onemocněních, jako například o diabetické retinopatii nebo makulární degeneraci sítnice, které se týkají v drtivé většině starších lidí (60+), ale můžou se objevit i u mladších pacientů. Pan doktor podrobně popsal, jaké jsou poruchy vidění při šedém zákalu, první příznaky tohoto onemocnění a také to, jak probíhá samotná operace šedého zákalu. Posluchačům dále vysvětlil, v čem je nebezpečné jiné oční onemocnění - zelený zákal (glaukom). Glaukom totiž většinou vůbec nebolí a zpočátku ho neprovází žádné obtíže.

Pan doktor Maršák dále popsal trend poslední doby, kdy mají lidé často problémy s povrchem oka, tedy například s pálením očí, což souvisí nejenom se současným způsobem života, ale také s kvalitou životního prostředí.

Upozornil například na to, že v klimatizovaných prostorách trpí naše oči, jež se příliš vysušují, a to může způsobit v některých případech i poškození povrchu rohovky. Pan doktor František Maršák také odpověděl na řadu dotazů posluchačů Českého rozhlasu. Celý rozhovor si můžete poslechnout ZDE.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor