Všechny aktuality

Náš klient, Adam Ondra, opět posunul hranice lidských možností! Gratulujeme!

Český lezec Adam Ondra zdolal v neděli 3. září v norském Flatangeru nejtěžší sportovní cestu světa, a zavedl tak nový stupeň obtížnosti 9c. Přepsal tak historii lezení, jde totiž o první cestu této obtížnosti na světě a tím pádem o nejtěžší cestu (která má zatím jen pracovní název „Project Hard“) světa vůbec.

Po loňském úspěchu, kdy v rekordním čase zopakoval přelez legendární stěny Dawn Wall, Adam opět posunul hranice možností o kus dál. Jsme rádi, že Adam je již více než pět let spokojeným klientem oční kliniky Lexum, sám po laserovém zákroku řekl: "Po své zkušenosti bych kliniku Lexum určitě doporučil jak členům své rodiny, tak známým. A pacientům, kteří z důvodu obav váhají zákrok podstoupit, bych rád vzkázal: Strach má velké oči, i když jde zrovna o ně! Jsem velice rád, že jsem zákrok v Lexum podstoupil." Celý rozhovor s Adamem najdete ZDE.

O samotném včerejším přelezu Adam řekl: „Ráno jsem měl pocit, že je to prostě další den na Projektu. Nebyl ničím výjimečný. Bylo horko, ale vzduch byl svěží a suchý. Ale necítil jsem žádný tlak, psychicky jsem byl naprosto v pohodě a to bylo pro přelez klíčové. Na konci cesty, když jsem věděl, že jsem to dokázal, jsem pociťoval velmi zvláštní emoce. Ani jsem nedokázal zakřičet radostí, jen jsem tam visel v laně a v očích cítil slzy. Tolik radosti, úlevy, vzrušení najednou... Mnoho měsíců života sečteno ve 20 minutách lezení. Každá minuta tréninku, každá minuta strávená v Norsku za to stála.“

Doposud nejtěžší cesty měly obtížnost 9b+ a na celém světě jsou zatím jen tři. Všechny přelezl právě jen Adam Ondra, pouze španělskou cestu La Dura Dura zopakoval americký lezec Chris Sharma.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor