Všechny aktuality

Oftalmologové Jihočeského kraje se sešli na semináři LEXUM v Českých Budějovicích

Ve čtvrtek 31. října proběhl další odborný seminář LEXUM, tentokrát ve stylové českobudějovické restauraci Solnice, kde se v nádherných gotických prostorách sešlo více než 60 oftalmologů z celého Jihočeského kraje.

Poté, co přivítal všechny přítomné obchodní ředitel sítě očních klinik LEXUM Ing. Ondřej Pastucha, seznámil účastníky semináře s novinkami na klinikách v Českých Budějovicích a Táboře primář  MUDr. Vladimír Chodura. Následovaly dvě přednášky pana primáře MUDr. Ivana Fišera, Ph.D. "Léčba makulárních afekcí pomocí anti-VEGF terapie" a "Jiné způsoby léčby makulárních afekcí".

O předoperačních opatřeních a pooperačním sledování při operaci katarakty promluvil na semináři MUDr. František Maršák. Moderní chirurgii katarakty, přehled nitroočních čoček a viskomateriálů a jejich využití v praxi představil následně MUDr. Michal Matuška.

V další části odborného programu seznámila MUDr. Ivana Dušková přítomné s unikátním přístrojem PLEXR pro neinvazivní zákroky v estetické medicíně. Závěr oficiální části semináře obstarala přednáška "OCT Cirrus" Mgr. Kateřiny Zenklové. Setkání pokračovalo rautem, při kterém probíhala neformální diskuze všech zúčastněných.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor