Všechny aktuality

Podívejte se spolu s námi na film o horolezci a klientovi naší oční kliniky Adamu Ondrovi!

Český horolezec Adam Ondra, který vloni jako druhý na světě zdolal volným způsobem pověstnou stěnu Dawn Wall v masivu El Capitan v amerických Yosemitech, je dlouholetým spokojeným klientem oční kliniky Lexum.
Rádi bychom všechny klienty oční kliniky Lexum upozornili, že již v pátek 23. února 2018 proběhne premiéra filmu Adama Ondry „Silence“ v Riva del Garda v Itálii. Film „Silence“ o nejtěžší lezecké cestě světa můžete ovšem sledovat i online prostřednictvím live streamu (bude dostupný zde: https://goo.gl/sxm3Z2). Součástí večera bude i debata dvou lezeckých legend, Adama Ondry a jeho hosta Jerryho Moffatta, kteří se poprvé potkají na jednom pódiu.
Stejnojmennou cestu, Silence, přelezl Adam Ondra loni v září. Jejím přelezem opět o kus posunul hranice lezení i lidských možností, a zavedl tak nový stupeň obtížnosti 9c. V současné době je to jediná cesta tohoto obtížnostního stupně a zároveň nejtěžší cesta na světě.

Fotografie: Pavel Blažek

Co vše je za přelezem prvního 9c světa? Jak se na takový výkon trénuje? To a mnohem víc odhaluje právě 17minutový film režiséra Bernarda Giméneze, který dokumentuje cestu Adama Ondry k úspěšnému přelezu. Film ukáže, co předcházelo odpoledni 3. září 2017, kdy Ondra úspěšně ukončil svůj projekt nejtěžší cesty světa ve velkolepé jeskyni Hanshelleren v Norsku.
Cesta Silence se nachází v jednom z překrásných norských fjordů. Právě kontrast klidné a nádherné okolní krajiny s extrémním sportovním výkonem dokázal Bernardo ve filmu skvěle vystihnout. Dosáhl tak hodně specifické atmosféry,“ říká o filmu jeho hlavní protagonista, lezec Adam Ondra.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor