Všechny aktuality

Příklady táhnou... VIDÍTE to stejně?

Síť našich očních klinik Lexum se může za 25 let existence pochlubit více než 200.000 realizovanými zákroky a dnes bychom mohli říci, díky tisícům našich spokojených klientů, že dobrá pověst o našich službách se prakticky šíří sama. Přesto bychom Vám rádi připomněli několik zajímavých vyjádření známých osobností tuzemského společenského života.

Tentokrát jsme se zaměřili na slavné české sportovce, kteří dosahují stále lepších výkonů i díky tomu, že se na naší klinice zbavili nutnosti nosit brýle či kontaktní čočky. Například známý horolezec Adam Ondra, trojnásobný mistr světa a spokojený klient oční kliniky Lexum, přiznal: "Představa, že bych opět potřeboval brýle, je hrozná! Po zákroku jsem si prakticky okamžitě zvykl nepotřebovat brýle ani kontaktní čočky."

Fotografie Adama Ondry: Pavel Blažek

Také hokejový brankář české reprezentace Dominik Furch se rozhodl vyřešit své problémy s krátkozrakostí moderním způsobem - laserovým zákrokem. Ještě před zákrokem si postěžoval: "Postupem času jsem přišel na to, že kontaktní čočky nejsou pro mě ideální řešení. Občas jsem měl suché oči, někdy i zamlžené vidění, nepříjemné je nečekané vymrknutí čoček a to nemluvím o hygienických nárocích a možných zánětech očí." Ale pak se rozjasnil: "Dnes už ale nemusím přemýšlet, když jdeme třeba s přítelkyní do kina, jestli mám nasazené čočky, nebo zda jsem si nezapomněl vzít brýle."

To světového rekordmana v paraglidingu Ondřeje Procházku brýle a kontaktní čočky dlouhodobě omezovaly, a to nejenom v osobním životě, ale zejména ve vzduchu, kde při létání předvádí doslova dechberoucí akrobatické kousky. A jak sám připomíná: "Při létání je zrak pochopitelně strašně důležitý. Nejenom při akrobacii, ale i při běžném létání, je to hlavní element bezpečnosti. Například během přistávacího manévru navigovat mezi dráty elektrického vedení by bez ostrého vidění bylo životu nebezpečné..." A nakonec s úsměvem prozradil: "Stále si zvykám na tu úžasnou jednoduchost života se zdravým zrakem.“

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor