modal

Všechny aktuality

Rozhovor s naší spokojenou klientkou zpěvačkou Leonou Machálkovou

Oblíbená česká zpěvačka Leona Machálková, kterou můžete v těchto dnech vidět například v muzikálu Robin Hood v divadle Kalich nebo v roli hraběnky Kapuletové v muzikálu Romeo a Julie v divadle Hybernia, se rozhodla k důležitému životnímu kroku - jednou provždy vyřešit své dlouholeté problémy se zrakem. Z výsledku operace očí na oční klinice Lexum je nadšená a jak sama říká: “Bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě, cítím se nyní jako znovuzrozená.“

Co nového připravujete? Diváci Vás mohou vidět v několika muzikálech, mohou se těšit třeba i na novou desku?   

V současné době hraji v pražských muzikálech Dracula, Robin Hood, Romeo a Julie a Mamma Mia. Koncertuji také se svou kapelou a připravujeme se na podzimní koncerty na Moravě a v Praze v divadle Broadway (1. listopadu 2016). Vzhledem k tomu, že budu v příštím roce slavit životní jubileum, ráda bych si kromě koncertování nadělila nové CD a možná i dvě. Pracuji v současné době jak na popovém, tak také na swingovém albu.

Je neuvěřitelné, jak všechno stíháte… Jak vlastně trávíte volný čas?

Ráda sportuji, chodím do přírody, cestuji, chodím do kina i na koncerty, ale také ráda vařím pro kamarády, odpočívám ve wellness nebo jen tak lenoším, čtu či přemýšlím o nesmrtelnosti chrousta :-)

Blíží se léto, pojedete někam na zajímavou dovolenou nebo jaký budete mít letní program?

Těším se, že mi letní sezóna skýtá spoustu času být a užít se synem, rodinou a s kamarády. Základem je naše chalupa v Lužických horách, kde rádi relaxujeme i chalupaříme a jak jen můžeme, užíváme si čas, který jakoby plynul pomaleji. Podnikneme určitě spoustu výletů, plánujeme i nějaký eurovíkend. K moři se po dlouhé době podíváme na jeden z ostrovů v Chorvatsku u Makarské.

Co Vás dokáže rozčílit, sledujete třeba dění na naší politické scéně?

Zprávy samozřejmě sleduji, také různé diskusní pořady zejména v České televizi. Mnohé mě dokáže nadzvednout, ale poslední dobou se snažím hlídat si vnitřní klid. Zkrátka umět vyjádřit svůj názor, aniž bych zbrunátněla a vztekala se. Nedělá mi to dobře :-) Rozčílit mě dokáže spolehlivě lež, když někdo ani nehne brvou a chladně pouští jed, řekne vědomou lež...

Jak se udržujete ve formě? Jak se třeba rozcvičujete před večerním vystoupením?

Celkově se snažím udržovat si dobrou kondici, jím zdravé a kvalitní potraviny, chodím na vzduch, zasportuji si a hlavně si hlídám dobrou náladu... Víceméně každý den zpívám, i když nevystupuji, zpívám si doma, cvičím hlas...

Proč jste se vlastně rozhodla jít na zákrok, výměnu nitrooční čočky, a proč právě na naši kliniku? Prý Vám ji doporučila Vaše kamarádka Helena Vondráčková.

Již delší dobu jsem přemýšlela, jak se zbavit brýlí.... Snad to nebude znít nesoudně, ale dostávala jsem se i profesně do situací, kdy mi brýle zkrátka překážely. Bavila jsem se o tom s přáteli, mimo jiné i s Helenkou Vondráčkovou, která mě odkázala právě na kliniku Lexum. Můj bývalý partner Bořek Šípek si zde před lety nechal laserem operovat oči a byl až do konce svých dnů s očima spokojen, viděl skvěle. Rozhoupala jsem se a zašla jsem na vstupní prohlídku. Dopadla dobře, moje zdravotní dispozice byly v pořádku, navíc úžasný přístup všech v čele s paní primářkou Alenou Holubovou mě přesvědčil o tom, že to chci. Již první den jsem se tam cítila opravdu jako doma, mezi přáteli odborníky, kteří mi pomohou...

Nepřemýšlela jste již dříve o možnosti jít na laserovou operaci?

Přiznám se, že jsem nevěděla, zda je pro mě vhodná laserová operace či operace s výměnou nitrooční čočky. Přemýšlela jsem, jak svůj handicap vyřešit, ale s reálným návrhem přišla právě paní primářka.

Jak se cítíte nyní po zákroku? Co všechno se změnilo?

Cítím se senzačně, ostatně již v den samotné operace mi bylo fajn a to zejména díky paní docentce Zuzaně Hlinomazové, která celý zákrok velmi zkušeně a rychle provedla. Už po cestě z kliniky jsem tu proměnu skutečně viděla… Je to jako sen, upřímně musím konstatovat, že to pro mě nebylo žádné utrpení, jen jsem se odevzdala odborníkům, kteří odvedli perfektní práci. Moc si toho vážím a vzhledem k tomu, že vidím jako zamlada, jsem velmi nadšená a opravdu šťastná. Moc jim i touto cestou děkuji.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor