Všechny aktuality

Podívejte se s námi na svět jako před lety!

Šedý zákal je u starších lidí jedním z nejčastějších očních onemocnění. Tvorbě kvalitního obrazu na sítnici brání zákal čočky, kterému se navíc nedá předcházet. Zjednodušeně lze říci, že šedému zákalu s největší pravděpodobností nikdo neunikneme - nejrizikovější skupinou jsou totiž lidé starší 65 let. Ve věkové skupině nad 75 let jím trpí dokonce až 70 % populace.

V České republice se problematika šedého zákalu týká až půl milionu lidí. Jedinou možností léčby tohoto onemocnění je chirurgická výměna zkalené čočky za umělou nitrooční čočku. Na klinice Lexum jsme tento měsíc vyléčili šedý zákal také paní Aleně z Prahy, která letos oslaví krásné 99. narozeniny. Naši specialisté vám pomohou zlepšit vidění v jakémkoliv věku, nikdy není pozdě podívat se na svět „novýma očima“.

Odstranění šedého zákalu je dnes rychlá a bezbolestná ambulantní operace, po které jde pacient ihned sám domů. Při zákroku ultrazvukem je jemně odstraněna zkalená čočka a nahradí se čočkou novou. Operace netrvá déle než 15 minut, obejde se bez jediného stehu a je zcela bez bolesti,“ říká primář MUDr. Martin Choleva z ostravské kliniky Lexum.

Celý rozhovor s panem primářem MUDr. Martinem Cholevou si můžete přečíst na iDNES.cz.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor