Všechny aktuality

Seminář kliniky Lexum v Brně: Optometristé jsou důležitými partnery očních lékařů

Na brněnské oční klinice Lexum proběhl minulý týden celodenní vzdělávací seminář pro optometristy. V první části programu přednášel náš přední specialista na kontaktologii, MUDr. Aleš Sendler, problematiku aplikace různých typů kontaktních čoček u závažných onemocnění a ke korekci složitých refrakčních vad.

MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D., FEBO školila optometristy v oboru strabologie a binokulární spolupráce. Dále se optometristé věnovali novým poznatkům ve svém oboru pod vedením Mgr. Ondřeje Vlasáka, Ph.D. a Mgr. Evy Smrčkové.

Závěrečná část semináře byla věnována praktickým dovednostem při diagnostice očních onemocnění, vyšetřování komplikovaných očních vad a předpisu korekčních pomůcek.

Optometristé jsou důležitými partnery očních lékařů a i na jejich precizní práci závisí správný výsledek laserových i nitroočních operací. „Oční klinika Lexum dbá na neustálé vzdělávání a zdokonalování všech svých zaměstnanců v rámci evropských standardů," říká primářka brněnské kliniky Lexum Věra Kalandrová. „Bez skvělé spolupráce s optometristy si dnes naši práci nedokážeme představit“.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor