Všechny aktuality

Vaše problémy s astigmatismem vyřešíme v jakémkoliv věku!

Dlouhodobé průzkumy potvrzují, že nějakou oční vadou trpí více než 60 % světové populace a Česká republika není v této statistice výjimkou. To znamená, že ke korekci zraku potřebuje každý druhý Čech brýle nebo kontaktní čočky. Jednou z nejrozšířenějších očních vad je také astigmatismus, přesto o něm mnozí z nás ani nevědí...
 
Astigmatismus je oční vada, která se často vyskytuje v kombinaci s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Astigmatismus je způsoben nesymetrickým tvarem rohovky nebo méně často čočky, který má za následek deformaci viděného obrazu. Astigmatismus se projevuje zkresleným nebo zamlženým obrazem na všechny vzdálenosti.
 
Na oční klinice Lexum odstraňujeme astigmatismus současně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí pomocí laserového zákroku a dalších metod. Astigmatismus může vést u pacientů k problémům s odhadem vzdálenosti a celkově špatnou prostorovou koordinací," říká primářka brněnské oční kliniky Lexum Věra Kalandrová.
 
Při laserovém zákroku je upravena oční rohovka tak, že zmenší zakřivení příliš vyklenutých částí a zvýší zakřivení příliš plochých oblastí rohovky. "Astigmatismus je komplikovaná vada, ale s jeho korekcí máme dlouhodobé zkušenosti a vynikající výsledky a každý pacient si může být jistý, že pro něho vybereme nejvhodnější zákrok se stabilním výsledkem již po první operaci. Zákrok provádíme pomocí nejmodernějších, rychlých, laserů, jak femtosekundového LDV laseru, tak i excimerového MEL 90, který v současné době používají v naší republice pouze dvě kliniky,“ dodává primářka Věra Kalandrová.
 
Pokud není astigmatismus dlouhodobě korigován, může vést k bolestem hlavy, únavě, k šilhání nebo bolesti očních svalů. "U pacientů starších 45 let je běžné, že kromě astigmatismu mohou trpět i šedým zákalem nebo presbyopií. Pak je vhodnější řešení pomocí implantace multifokální torické čočky, která spolehlivě odstraní všechny refrakční vady a nastaví vidění pacienta tak, jak si přeje," uzavírá primářka Věra Kalandrová z kliniky Lexum v Brně.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor