Všechny aktuality

Vyprodaný brněnský seminář: Jak si chránit zrak při práci na počítači?

Minulý týden proběhl v Impact Hub Brno seminář oční kliniky LEXUM pro širokou veřejnost. Museli jsme přidávat židle, aby si všichni zájemci měli možnost poslechnout interaktivní přednášku brněnského specialisty na refrakční chirurgii, MUDr. Jakuba Ventruby, Ph.D. Ten během ní uvedl řadu praktických tipů, jak si lze chránit zrak v době moderních technologií, která očím často neprospívá.

Dozvědět se mohli, v čem se skrývá nebezpečí tzv. Computer Vision Syndrome a co proti němu dělat. Příznaky se totiž objevují například v důsledku snížené frekvence mrkání, nadměrného zaostřování do blízka na monitor, nepřirozeného držení těla při sezení u PC, osychání očí v klimatizovaných prostorách atd. Podle řady průzkumů se s tímto syndromem potýká až 90 % lidí, kteří tráví u počítače alespoň tři hodiny denně. Doktor Ventruba zdůraznil např. význam častého mrkání při práci na počítači a také pravidelného odpočinku.

Během přednášky se přítomní mimo jiné také dozvěděli, že přibývá krátkozrakých lidí a byly prezentovány možnosti řešení dioptrických vad. Po ní proběhla neformální diskuse, během které si mohli účastníci semináře nechat změřit nitrooční tlak a dioptrie u optometristů oční kliniky LEXUM Mgr. Petra Langera a Bc. Jany Šmidtmajerové. 

Těšíme se na vás na dalším podobném semináři! 😉

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor