Všechny aktuality

Zástupci kliniky Lexum si prohlédli technologii výroby nitroočních čoček v Irsku

Lékaři oční kliniky Lexum návštívili závod firmy Alcon v Irsku, kde se vyrábějí nové typy nitroočních čoček Clareon. Ta je dalším stupněm vývoje jedné z nejvíce implantovaných nitroočních čoček na světě. 

Vývoj se netýká jenom biomateriálu čočky, který propouští více světla a je glistening free (kvalita se nemění v čase), ale je zdokonalený i super hladký povrch čočky a okraj čočky, což vede k opět lepšímu nezkreslenému vjemu obrazu při úzké i široké zornici. Samozřejmostí je UV filtr a filtr škodlivého žlutého světla poškozující sítnici. Unikátní je plně automatizovaný implantační systém AutonoMe umožňující precizní umístění čočky v oku pacienta bez dotyku jakéhokoliv jiného nástroje.

 „Překvapila mě náročnost technologie a dokonalost při výrobě těchto čoček. Je to činnost, na které se podílí velké množství zaměstnanců a každý výrobní krok je kontrolován. Je tak vyloučena možnost chyby nebo špatného výrobku. Jsem ráda, že máme neustále nové typy nitroočních čoček, které můžeme nabídnout našim pacientům a jejich pooperační vidění je stále dokonalejší,“ říká primářka brněnské kliniky EOK Lexum MUDr. Věra Kalandrová.

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor