Evropská oční klinika

Volejte 800 22 66 55

Všechny služby

Léčba sítnice a sklivce

Chránit svůj zrak si můžete již dnes - přijďte k nám na genetický test. Klinika Lexum poskytuje toto speciální vyšetření exkluzivně jako jediná v České republice.

Sítnice je jednou z nejdůležitějších částí oka. Jde o tenkou vrstvu pokrývající naše oko, která zachycuje obraz pronikající do oka a pomocí zrakového nervu ho posílá do našeho mozku. Onemocnění sítnice patří mezi nejzávažnější a často vedou ke ztrátě zraku. Proto na naší klinice věnujeme léčbě sítnice a sklivce maximální pozornost. Naše centrum, které se léčbou sítnice zabývá, patří v České republice mezi nejlépe vybavené. Naši lékaři ovládají všechny možné léčebné postupy, včetně chirurgické léčby.

Nejčastější příčinou praktické slepoty nejen u nás, ale i v rozvinutém západním světě je věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD), která je, vedle jiných faktorů, z velké části podmíněna geneticky.

VÍCE [+]


Pokud trpí Vaši příbuzní onemocněním oční sítnice, využijte nyní možnost a nechejte si udělat genetický test, který exkluzivně nabízí, ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně, oční klinika Lexum. Objednat se na test můžete na tel. 810 800 009. Tento test dokáže odhalit a určit Vaši možnou míru rizika vzniku VPMD a může významným způsobem zvýšit včasné zachycení a možné oddálení případného nástupu tohoto závažného onemocnění.


Genetický test je jednoduché, bezpečné a bezbolestné vyšetření pouhým stěrem z úst. Nabízíme ho na všech klinikách Lexum v celé České republice a výsledek budete znát za pár dní.
Cena genetického testu: 1900 Kč


VÍCE [+]

Odchlípení sítnice

Odchlípení sítnice je poměrně časté onemocnění, které většinou způsobuje trhlina v sítnici. Příznaky odchlípení sítnice snadno rozpoznáte. V okraji zorného pole se objevují záblesky způsobené tahem sklivce za sítnici, rovněž padající saze či plovoucí smítka, což jsou krvinky z natržené cévy. V konečném stádiu se také objevuje tmavá clona, která postupně zrak zastíní.

VÍCE [+]

Diabetická retinopatie

Diabetická retinopatie je nepříjemné onemocnění způsobené špatně léčenou cukrovkou. Postihuje sítnici oka a může vést až ke slepotě. Nadměrné množství glukózy v krvi ucpává a poškozuje jemné cévy, kterými je sítnice protkána.

VÍCE [+]

Ostatní nemoci sítnice a sklivce

Choroby sítnice a sklivce patří k velmi závažným onemocněním. Většinu z nich umíme úspěšně léčit. Zajímá vás, jaké problémy vás mohou potkat a jak se jich zbavit?

Sklivcové zákaly

U sklivcových zákalů, zejména u krvácení, ale i u poletujících mušek, které pacienty silně obtěžují a brání jim v práci, čtení nebo řízení auta, doporučujeme jejich chirurgické odstranění. Operace trvá asi 20 minut a umíme ji provést bez použití jediného stehu.

Nemoci sítnice

Sítnice může degenerovat, trpět různými dědičnými chorobami, onemocněním cév nebo záněty. Pacienty s onemocněním sítnice podrobně vyšetříme a doporučíme nejvhodnější způsob léčby.

Choroby vitreoretinálního rozhraní

Zvláštní kontakt sklivce a sítnice způsobuje výpadky v zorném poli, deformace obrazu a další poruchy vidění. Léčbu řešíme většinou chirurgicky. Úspěšnost operací je velmi vysoká.

Komplikace spojené s čočkou

Čočka se může vychýlit ze správné polohy, například po úraze. V takových případech provádíme vitrektomii, odstranění sklivce, odstranění čočky a její nahrazení čočkou umělou.

Cena (za jedno oko) Proč uvádíme ceny od?
Léčba sítnice a sklivce (smluvní pojišťovny) 0 Kč
Aplikace nitroočních injekcí od 25 000 Kč
Vstupní vyšetření (u nesmluvních pojišťoven) 4 700 Kč

Nepřehlédněte, prosím!

Pokud stále nevíte, jaký postup léčby je právě pro Vás nejlepší, naši odborníci jsou Vám k dispozici. Rádi Vám vysvětlíme všechny možnosti léčby.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na setkání s Vámi na některé z našich klinik.


Mám zájem o vstupní vyšetření. Lexum logo