Evropská oční klinika

Volejte 800 22 66 55

Všechny služby

Laserové operace očí

Dopřejte svým očím tu nejvyšší možnou péči a změňte svůj život. Brýle a čočky se konečně stanou minulostí.


  • máme více než 20 let zkušeností a za tuto dobu jsme provedli více než 200 000 zákroků
  • před operací provádíme velmi důkladná vyšetření
  • dioptrické vady léčíme všemi možnými dostupnými metodami a vždy pečlivě vybíráme tu nejlepší možnou metodu pro Vaše oči
  • cena laserového zákroku je nyní velmi dostupná - ostré vidění již není finančně náročnou záležitostí

Každý z nás je jedinečný a stejně tak i naše oči. Klinika Lexum nabízí jako jediná oční klinika v České republice skutečně kompletní spektrum metod léčby dioptrických vad, včetně těch nejmodernějších, mezi které patří například metoda ReLEx Smile.

Díky speciálním individuálním programům dokážeme odstranit i ty nejjemnější optické nedokonalosti, aby vidění našich klientů a jejich spokojenost byly maximální.


Jsem vhodný na laserový zákrok?

Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Evropské oční kliniky Lexum. Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.JAKÁ METODA LASEROVÉ OPERACE JE NEJLEPŠÍ?

Jistě jste již slyšeli, že existují stále nové, lepší a šetrnější metody. Ale je některá z nich opravdu nejlepší?

O zrak svých pacientů pečujeme již od roku 1993. Naše více než dvacetileté zkušenosti nám potvrdily, že neexistuje jediná univerzální a ideální metoda pro všechny klienty. Nejlepší je, pokud klinika využívá velké množství moderních metod a prověřených léčebných postupů. Díky tomu může lékař pro každého pacienta zvolit opravdu “na míru” tu nejvhodnější metodu zákroku. Pouze při takovémto postupu je výsledek operačního výkonu opravdu dokonalý.

Nelze říci, zda je nejmodernější metoda ReLEx Smile jednoznačně lepší než metoda Femto Lasik (pod komerčními názvy uváděna jako NeoLasik HD, Crystal Lasik, 6D Lasik apor.). Povrchové metody PRK nebo Lasek rozhodně nejsou zastaralé a pro spoustu pacientů mohou být vhodnější, nežli ty nejnovější metody. Ke každému pacientovi je proto přistupováno individuálně, vždy přesně podle jeho potřeb a požadavků.


Porovnání jednotlivých metod

Porovnání jednotlivých metod

PRK/LASEKLASIKFEMTOLASIKReLEx Smile
Zkušenosti30 let15 let10 let2 roky
Rehabilitace vidění po zákroku7 dnů24 hodin24 hodin24 hodin až několik dní
Stabilizace vidění3 měsíce4-6 týdnů4-6 týdnů4-6 týdnů
Bolestivost po zákroku2-3 dny, někdy výrazná2-4 hodiny, obvykle mírná2-4 hodiny, obvykle mírná2-4 hodiny, mírná
Tvorba ochranné rohovkové lamelyNEANO, mechanickým mikrokeratomemANO, femtosekundovým laseremNE
Tloušťka rohovky a její parametryVhodné i pro tenkou rohovkuVětší nároky na tloušťku rohovky a její zakřiveníVhodné pro většinu parametrů rohovkyVhodné i pro tenčí rohovky
Korekce krátkozrakosti a astigmatismuANO, nižší vadyANO, i vyšší vady s astigmatismemANO, i vyšší vady s astigmatismemANO, i vyšší vady
Korekce dalekozrakostiANO, omezeněANO, nižší a střední vadyANO, i střední a vyšší vadyNE
Korekce aberací (vad) vyšších řádůlzelzelzenelze
Biomechanická stabilita rohovky po zákrokuPrakticky nezměněnaOvlivněnaOvlivněnaS minimálními změnami
Riziko vzniku suchého okaANO, dočasnéANO, vzácně dlouhodobéANO, vzácně dlouhodobéMinimální
Možnosti reoperaceANOANOANOANO, metodami PRK nebo LASIK/FEMTO LASIK


Program PREMIUM LASER

Na naší klinice nabízíme jedinou, skutečně plně individualizovanou, léčbu krátkozrakosti, dalekozrakosti i astigmatismu. V rámci programu PREMIUM LASER, kdy je využita jedinečná a plně personalizovaná léčba, jsou vám k dispozici všechny v současné době nejmodernější léčebné postupy prováděné pomocí laserů.

Mezi absolutní novinky patří unikátní metoda ReLEx Smile, která umožňuje provádět zákrok s mimořádnou šetrností ke tkáním oka a zároveň maximálně přesně i při korekci vysokých očních vad. Zákrok probíhá za asistence jediného femtosekundového laseru bez nutnosti vytvářet a odklápět povrchovou ochrannou lamelu rohovky. Standardní výkon pak představuje metoda Femto Lasik. Ta spojuje preciznost a dokonalost dvou laserů současně. Femtosekundového, který vytváří ochrannou rohovkovou lamelu, a excimerového, který naopak dokáže kromě samotných dioptrií řešit i nejjemnější optické vady (aberace) oka. Vidění se tak stává dokonalejší, než kdykoli předtím.

Náš profesionální tým využívá nejnovější femtosekundový laser Visumax od společnosti Carl Zeiss, díky němuž dokážeme provést laserové ošetření s maximální přesností a takřka bez dotyku. Jsme vybaveni také špičkovým laserem Leonardo da Vinci 6 od švýcarské společnosti Ziemer, jenž je určený pro velmi náročné operace, jako je například transplantace rohovky.

Dále jsme vybaveni excimerovým laserem Mel 80 firmy Zeiss, který dokáže během několika desítek vteřin odstranit i ty nejjemnější optické nedokonalosti Vašeho oka. Disponujeme vysoce sofistikovanými přístroji, aberometry, optickými tomografy schopnými odhalit všechny nepatrné nedokonalosti, které nedokáží korigovat ani sebedokonalejší brýle či kontaktní čočky. Pravidelně sledujeme trendy v moderní technologii a vždy pečivě vyhodnocujeme, které z technologií budou pro naše klienty opravdu přínosné. Při naší práci se řídíme heslem, že technologický pokrok nesmí být na úkor zdraví a pohodlí našich klientů.

Program PREMIUM LENS

Implantace prémiové nitrooční čočky může být řešením především pro klienty, pro něž není laserová korekce vhodná nebo dostatečná. Při tomto zákroku dochází k výměně původní poškozené čočky za čočku umělou, která dokáže korigovat refrakční vady a snižuje, případně zcela eliminuje závislost na brýlích či kontaktních čočkách.

Moderní prémiové nitrooční čočky dokáží zlepšit klientovo vidění jak na blízko, tak i do dálky a také na střední vzdálenosti. V nabídce jsou nitrooční čočky předních světových výrobců (Carl Zeiss, Alcon, Bausch & Lomb, AMO a dalších).

NOSÍTE BRÝLE NA ČTENÍ? I PRO VÁS MÁME ŘEŠENÍ!

Vetchozrakost neboli ztrátu přirozeného zaostřování oční čočky na blízké předměty nelze popsat jako onemocnění. Nejedná se o oční vadu v pravém smyslu slova, ale v podstatě jde o přirozený důsledek stárnutí organismu, kdy s přibývajícím věkem dochází ke změně struktury oční čočky. Naše oční čočka postupně ztrácí pružnost a schopnost akomodace. Právě to nám pomáhá zaostřit na předměty v blízké vzdálenosti.

S vetchozrakostí (presbyopií) si umíme poradit sofistikovaným laserovým programem nebo dokonalými multifokálními, trifokálními či torickými nitroočními čočkami. Při komplexním, více než dvouhodinovém, vstupním vyšetření a s pomocí nejmodernějších přístrojů a sérií testů odhalíme každou nedokonalost Vašeho oka. A naši lékaři Vám vyberou to nejlepší řešení pro Vaše oči.

CENY ZÁKROKŮ
Vstupní vyšetření3.000,- Kč*
Vstupní vyšetření trvá minimálně 2 hodiny a rozkapáváme při něm oči, nedoporučujeme proto na zpáteční cestě řídit. Týden před vstupním vyšetřením je nutné vysadit kontaktní čočky a v den vyšetření přijít nenalíčená.
Umělé řasy je před vyšetřením potřeba odstranit.
Program PREMIUM LASER18.900,- Kč/oko 8.900,- Kč/oko**
Základní program pro řešení krátkozrakosti laserovým zákrokem pomocí femtosekundového laseru.
Program PREMIUM LASER PLUS18.900,- Kč/oko 12.900,- Kč/oko***
Individualizovaný program pro řešení komplikovaných refrakčních vad laserem pomocí femtosekundového laseru, případně s využitím dalších vhodných metod (PRK, lasik):

  • hypermetropie (dalekozrakost)
  • presbyopie
  • vyšší a smíšený astigmatismus
Program PREMIUM LASER – ReLEx Smile18.900,- Kč/oko 13.900,- Kč/oko****
Laserový zákrok unikátní metodou ReLEx Smile.
Program PREMIUM LENS19.900,- Kč/oko
Základní program pro řešení refrakčních vad výměnou čočky (základní prémiové nitrooční čočky v kategorii asférická, torická, bifokální).
Program PREMIUM LENS PLUS29.000,- Kč/oko
Program pro komplexní řešení refrakčních vad výměnou čočky (prémiové nitrooční čočky v kategorii trifokální a multifokální).

*„Bonus“ (1.000 Kč) může uplatnit pouze klient, který podstoupí po vstupním vyšetření zákrok do dvou měsíců a tato částka mu bude odečtena z platby za zákrok (z programů PREMIUM LASER, PREMIUM LASER PLUS, PREMIUM LASER – ReLEx Smile, PREMIUM LENS, PREMIUM LENS PLUS). **Akční cena na Program PREMIUM LASER platí pro klienty, kteří se objednají na vstupní vyšetření od 1. června do 30. září 2016 a nelze ji kombinovat s dalším slevami EOK Lexum. ***Akční cena na Program PREMIUM LASER PLUS platí pro klienty, kteří se objednají na vstupní vyšetření od 1. června do 30. září 2016 a nelze ji kombinovat s dalším slevami EOK Lexum. ****Akční cena na Program PREMIUM LASER – ReLEx Smile platí pro klienty, kteří se objednají na vstupní vyšetření od 1. června do 30. září 2016 a nelze ji kombinovat s dalším slevami EOK Lexum.

Nepřehlédněte, prosím!

Pokud stále nevíte, jaký postup léčby je právě pro Vás nejlepší, naši odborníci jsou Vám k dispozici. Rádi Vám vysvětlíme všechny možnosti léčby.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na setkání s Vámi na některé z našich klinik.


Mám zájem o vstupní vyšetření. Lexum logo