MUDr. Věra Kalandrová - Síť očních klinik Lexum

MUDr. Věra Kalandrová

primářka a manažerka oční kliniky Lexum v Brně a vedoucí lékařka Centra léčby katarakty na oční klinice Lexum Brno

MUDr. Věra Kalandrová je velmi zkušenou oftalmoložkou s více než 20letou praxí a s více než 30 000 realizovaných očních operací. 

Její pracovní úspěchy a úsilí o popularizaci moderní oční medicíny mezi laickou veřejností bylo oceněno v roce 2011, kdy získala prestižní titul Žena regionu.

Na začátku své kariéry působila MUDr. Kalandrová jako odborná asistentka LF MU Brno na katedře anatomie a posléze na katedře farmakologie. V roce 1995 nastoupila na Oční oddělení NsP Koliště Brno, následně působila na Očním oddělení Vojenské nemocnice Brno. V letech 2008 až 2015 působila jako primářka Oční kliniky NeoVize.

MUDr. Věra Kalandrová se specializuje především na 

  • mikroincizní operace šedého zákalu a
  • korekci vysokých a komplikovaných dioptrických vad nitroočními čočkami všech typů.
  • Věnuje se také laserovým operacím dioptrických vad nejmodernějšími metodami, léčbě keratokonu včetně implantace intrastromálních prstenců pomocí femtosekundového laseru,
  • dále plastickým operacím víček a jiným extraokulárním výkonům.

V ambulantní praxi provádí všechna dostupná vyšetření a ošetření včetně ultrazvukové diagnostiky, OCT, laserovým zákrokům u sekundární katarakty, glaukomu, onemocnění sítnice a další.

Paní primářka má od roku 2001 licenci pro výkon samostatné praxe a od roku 2005 licenci pro výkon primáře. 

Pravidelně přednáší na odborných oftalmologických akcích a podílí se na odborném doškolování mladých lékařů. 

Je členkou České lékařské komory, ČLS JEP, České oftalmologické společnosti, České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie a Evropské společnosti kataraktové a refrakční společnosti (ESCRS).