Řešení dioptrií ve středním věku výměnou nitrooční čočky - Síť očních klinik Lexum
Řešení dioptrií ve středním věku výměnou nitrooční čočky

Nosíte brýle na čtení? Možná máme řešení i pro vás. Moderní prémiové nitrooční čočky dokáží zlepšit vidění na všechny vzdálenosti.

Je vám více než 40 let a začínáte hůř vidět na blízko? Jedná se o normální fyziologický jev, kterému se říká presbyopie (vetchozrakost). Pokud vám však vadí si neustále nandávat a sundávat brýle na čtení, můžeme vám pomoci se jich zbavit. Umíme si poradit i s brýlemi na dálku.

Chci se objednat Otestujte se

Refrakční výměna nitrooční čočky na očních klinikách LEXUM

S presbyopií si umíme poradit sofistikovaným laserovým programem nebo implantací umělých nitroočních čoček. Prémiové nitrooční čočky zlepší vidění na blízko, na střední vzdálenost i do dálky. Na očních klinikách Lexum pracujeme pouze s moderními prémiovými nitroočními čočkami předních světových výrobců (Zeiss, Alcon, Bausch & Lomb, Johnson & Johnson). Tyto nitrooční čočky jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů. Dokáží zkorigovat několik očních vad: krátkozrakost, dalekozrakost nebo presbyopii (vetchozrakost). Chrání váš zrak také před škodlivým slunečním zářením, protože obsahují UV filtry a některé také filtry modrého světla. Na našich klinikách provádíme implantaci asférických, torických i nejmodernějších multifokálních nitroočních čoček. Výběr nitrooční čočky záleží na vašich preferencích vidění. A to po důkladném vyšetření a konzultaci s lékařem na naší oční klinice.

Někdy se můžete setkat s anglickým názvem RLE (Refractive Lens Exchange), nebo CLE (Clear Lens Extraction) a nebo PRELEX (Presbyopic Lens Exchange). Všechno jsou to názvy pro stejný zákrok.

Refrakční výměna (implantace) umělých nitroočních čoček je vhodná zejména pro klienty po 40. roce života.

V den zákroku

Na klinice strávíte zhruba 3 hodiny.
Samotný zákrok je rychlý, trvá asi 15 minut.
Je bezbolestný, protože probíhá po znecitlivění oka kapkami.
Pacient během zákroku pohodlně leží.
Implantaci nitrooční čočky provedeme nejprve na jednom oku a zpravidla po týdnu na druhém oku. Po zákroku budete mít oko do druhého dne zalepené krycí náplastí a doma si budete kapat doporučené kapky.
Doporučujeme, abyste si zajistili doprovod na zpáteční cestu. Nebudete moci řídit.
Budete se cítit unavení, je dobré si jít domů lehnout a trošku se prospat…

Zákroku předchází precizní vstupní vyšetření, které trvá přibližně 3 hodiny. Provádíme ho pomocí nejmodernějších přístrojů a série komplexních testů. Výsledky vyšetření zkonzultujete s lékařem, který Vám doporučí nejvhodnější řešení pro Vaše oči a Váš životní styl.

Pokud nosíte kontaktní čočky, je nezbytné je 1 týden před vstupním vyšetřením vysadit. U speciálních tvrdých/RGP kontaktních čoček jsou to 3 týdny.


Jaká jsou omezení po zákroku?

Týden po zákroku si budete kapat oční kapky s obsahem antibiotik. Do práce se budete moci vrátit zpravidla za 1-2 dny dle vaší profese. Na kontrolu přijdete druhý den po zákroku a tam se také můžete poradit s lékařem o vhodnosti návratu do práce, sportování atp. Bazén a saunu a další případná infekční prostředí budete muset zhruba na měsíc oželet.
Z důvodu možného zanesení infekce také nedoporučujeme mnout si oči. Ke sportu se budete moci vrátit zhruba za týden až měsíc podle druhu sportu.

Cena

PREMIUM LENS

Základní program pro řešení refrakčních vad výměnou čočky (základní prémiové nitrooční čočky v kategorii asférická, torická, bifokální). 24 900 Kč/oko

PREMIUM LENS PLUS

Program pro komplexní řešení refrakčních vad výměnou čočky (prémiové nitrooční čočky v kategorii multifokální a trifokální). 36 900 Kč/oko

PREMIUM LENS PLUS TORIC

Program pro komplexní řešení refrakčních vad výměnou čočky (prémiové nitrooční čočky v kategorii multifokální a trifokální torické řešící současně i astigmatismus). 44 900 Kč/oko

Laserem asistovaná refrakční výměna čočky*

Femtosekundový laser LenSx® představuje špičkovou technologii pro operační techniku refrakční výměny čočky. Při laserem asistované operaci se nepoužívá skalpel. Ten je nahrazen laserovým paprskem řízeným počítačem. Tento výkon není hrazen ze zdravotního pojištění.

* dostupné pouze na klinice Praha Budějovická

15 000 Kč/oko
V případě potřeby jsme vám schopni zajistit i nestandardní čočku, jejíž cena vám bude sdělena na klinice.

Ceny jsou platné od 1. 1. 2023 na očních klinikách Lexum v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi a v Táboře.

Ceník ke stažení v pdf


Zkušenosti klientů

Jsem šestý den po operaci krátkozrakosti na klinice Lexum, kde mi odstranili 8 dioptrií na obou očích a musím rovnou […]

Zobrazit více

Daniela Perlíková

Daniela Perlíková

Účetní

Letos v srpnu jsem v Praze na klinice Lexum podstoupila refrakční výměnu nitrooční čočky na obou očích. Díky Vám znovu […]

Zobrazit více

Helena Hadrabová

Helena Hadrabová

Učitelka

Na klinike Lexum v Brně som podstúpila výmenu vnútroočných šošoviek. Každý deň si veľmi uvedomujem, aké správne bolo ...

Zobrazit více

Katarína Ružičková

Katarína Ružičková

Učitelka

Kliniky pro vaši léčbu