Alena Hornofová - Síť očních klinik Lexum
Alena Hornofová
Před operací jsem nosila výhradně kontaktní čočky, protože jsem měla na každém oku jiný počet dioptrií, na jednom ...

19. ledna 2024

Před operací jsem nosila výhradně kontaktní čočky, protože jsem měla na každém oku jiný počet dioptrií, na jednom skoro minus 8. Často se mi ale stávalo, že mě oči pálily. Někdy mi dokonce čočka z oka vypadla a pak ji hledala celá rodina. V brýlích jsem viděla špatně, protože musely být slabší, než bych potřebovala. 
Samotná operace proběhla neuvěřitelně rychle. Za necelých patnáct minut bylo vše hotové. Zákrok vůbec nebolel, což mě mile překvapilo. Ihned po operaci jsem viděla skoro výborně, jen s malou „mlhou“, která se během několika hodin ztratila. Cestou z operace na klinice Lexum jsem manželovi na dálnici četla nápisy na billboardech. Někomu to může přijít dětinské, ale kdo bez brýlí či čoček nevidí téměř nic, jistě pochopí, jaká je to radost. 
Jako většina lidí, i já jsem měla strach z operace. Zkušený tým oční kliniky Lexum však mé obavy rozptýlil. Jsou to profesionálové a k pacientům přistupují skutečně lidsky. Ještě jednou bych ráda poděkovala panu prof. Filipcovi, jehož zásluhou vidím ještě lépe než v čočkách a také MUDr. Holubové a MUDr. Zapletalové za lékařskou péči.