Léčba zeleného zákalu - Síť očních klinik Lexum
Léčba zeleného zákalu

Zelený zákal (glaukom) se ve většině případů zpočátku neprojevuje žádnými příznaky. Postupnému zhoršení zraku nebo jeho úplné ztrátě můžete předejít jen pravidelnou preventivní návštěvou očního lékaře. Léčbu zeleného zákalu je potřeba zahájit včas, protože poškození očního nervu je nevratné.

Chci se objednat

Léčba zeleného zákalu na klinikách LEXUM

Základem léčby zeleného zákalu je snížení nitroočního tlaku. Právě nadměrně zvýšený nitrooční tlak bývá hlavní příčinou poškození nervové tkáně oka. Glaukom může odhalit vyšetření na přístroji zvaném OCT (optická koherentní tomografie).

K léčbě zeleného zákalu se v první řadě používají oční kapky. V případě akutního záchvatu glaukomu se používají celkově působící látky (blokátory enzymů nebo hyperosmotické látky) v kombinaci s očními kapkami. Pokud oční kapky nezabírají a nedaří se snížit nitrooční tlak, oční lékař rozhodne na základě podrobného vyšetření o laserovém zákroku (laserová trabekuloplastika, laserová iridotomie) nebo chirurgickém zákroku (operaci). Cílem je snížení nitroočního tlaku a tím zpomalení postupu onemocnění. Operace se provádí ambulantně v lokální, nebo celkové anestezii. To znamená, že půjdete v den operace domů.

Proč si zvolit pro léčbu zeleného zákalu oční kliniku LEXUM?

  • Máme za sebou již 30 let zkušeností.
  • Poskytujeme konzervativní i chirurgickou léčbu zeleného zákalu.
  • Léčba je hrazená ze zdravotního pojištění.
  • Při diagnostice zeleného zákalu využíváme moderní vyšetřovací metody.

Co je zelený zákal (glaukom)?

Zelený zákal, odborně nazývaný glaukom, je onemocnění, které je způsobeno postupným odumíráním vláken očního nervu. Ta přenáší zrakové informace ze sítnice do mozku. Hlavní příčinou rozvoje zeleného zákalu bývá zvýšený nitrooční tlak. Zelený zákal je ve většině případů zpočátku nenápadný a bez viditelných příznaků. Pokud se ale neléčí správně a včas, může dojít k nevratné ztrátě zraku.

Jiným typem je akutní záchvat glaukomu. V tomto případě má onemocnění rychlý průběh a typickými příznaky jsou zhoršení zraku, bolest hlavy a pocit na zvracení.


Jak předejít zelenému zákalu?

Poškození očního nervu je nevratné, proto je velmi důležité chodit ke svému spádovému očnímu lékaři na preventivní prohlídky, a odhalit tak případný zelený zákal co nejdříve.
Od 45 let věku by měl každý navštěvovat svého očního lékaře každé dva roky.

Cena

Cena pro pojištěnce Cena pro samoplátce

Cena léčby

V síti očních klinik LEXUM poskytujeme konzervativní i chirurgickou léčbu zeleného zákalu hrazenou ze zdravotního pojištění.

Cena vstupního vyšetření

Pro pojištěnce českých zdravotních pojišťoven je vstupní vyšetření hrazené zdravotní pojišťovnou. hrazeno pojišťovnou 3 500 Kč

Ceny jsou platné od 1. 1. 2023 na očních klinikách Lexum v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi a v Táboře.


Zkušenosti klientů

S oční klinikou Lexum jsem spokojená, péče lékařů i sester je velmi dobrá, péče zdravotního personálu také.

Zobrazit více

Marie Jiroušková

Marie Jiroušková

Důchodkyně

Je mi 25 let a vysoký oční tlak mi zjistili asi před rokem. K tomuto zjištění došlo náhodou. Do té doby […]

Zobrazit více

Petr K.

Petr K.

Student

Kliniky pro vaši léčbu