Aleš Slanina - Síť očních klinik Lexum
Aleš Slanina
Krátce po operaci jsem začal objevovat ten rozdíl. Nyní už ho tak nevnímám, protože jsem si zvyknul, ale ze ...

19. ledna 2024

Na operaci jsem byl před osmi lety na brněnské klinice LEXUM, protože pobyt na jevišti je pro herce, kteří mají nějaké zrakové potíže neodmyslitelně spjatý s nošením kontaktních čoček.

Kontaktní čočky jsem snášel poměrně dobře, ale pořád jsem o nich v očích věděl. A když jsem si je před představením zapomněl doma, byl to průšvih.

Vzhledem k tomu, že naše jeviště je velké, měl jsem někdy problém s tím, že jsem kolegům neviděl do tváře. Pak jsem se dozvěděl, že je možnost laserovým zákrokem tuto vadu odstranit. Neváhal jsem ani chvilku. Začal jsem zjišťovat možnosti a volba padla na oční kliniku Lexum.

A když jsem zjistil, že bych mohl jít na operaci k panu doktorovi Ventrubovi, který je manželem mé herecké kolegyně Evičky Ventrubové, bylo rozhodnuto. Operace se sice trošku protáhla, protože moje oči se nechovaly jako vzorný pacient, ale za chvilku jsem byl v pořádku doma. Krátce po operaci jsem začal objevovat ten rozdíl. Nyní už ho tak nevnímám, protože jsem si zvyknul, ale ze začátku to byl šok.

Barvy byly najednou mnohem kontrastnější. Všechno bylo mnohem výraznější. A do dálky jsem viděl jako nikdy před tím. A zůstalo tomu tak. Operaci i kliniku rád všem vřele doporučuji. A pokud má někdo nějaké obavy, dle mého názoru jsou absolutně zbytečné.