Anna Richterová - Síť očních klinik Lexum
Anna Richterová
Uvažovala jsem o operačním řešení asi rok, protože jsem neustále hledala brýle. Jedny jsem uklidila tak důkladně, že ...

23. ledna 2024

Uvažovala jsem o operačním řešení asi rok, protože jsem neustále hledala brýle. Jedny jsem uklidila tak důkladně, že jsem je dosud nenašla. Potřebovala jsem korekci na dálku i na blízko, což znamenalo celodenní nošení brýlí, a to jsem nezvládala. Brýle byly navíc těžké, což způsobilo, že jsem je nosila jen v nezbytných situacích, a tak mě neustále bolela hlava, což výrazně snižovalo schopnost koncentrovat se na práci i koníčky. 
Hned po zákroku jsem přišla domů a klidně pracovala na počítači. Cestou jsem přečetla všechny ukazatele, tabule, návěsti i informační letáky od kapek, které jsem dostala. To bylo do té doby naprosto nemyslitelné. 
Kvalita života je po zákroku nesrovnatelně vyšší, a tak je každý den přínosnější. Pokud o něčem podobném uvažujete, neodkládejte to. 
V minulém roce jsem měla autonehodu, protože jsem neviděla ve tmě a v mlze s hustým sněžením bílé auto, které nesvítilo. Kdybych měla současnou kvalitu zraku, třeba by se to nestalo. Dopadlo to sice dobře, ale nemuselo. 
Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům kliniky Lexum za jejich profesionální, ale i lidský přístup, protože před každým zákrokem má člověk obavy z možných komplikací, a v případě, že jde o oči, to platí dvojnásob.