Jan Šteger - Síť očních klinik Lexum
Jan Šteger
Zákrok zcela změnil můj život, a jednoduše řečeno, jsem prostě nyní nadšen. Nemusím mít v pohotovosti dvoje brýle, ...

19. ledna 2024

Zákrok zcela změnil můj život, a jednoduše řečeno, jsem prostě nyní nadšen. Nemusím mít v pohotovosti dvoje brýle, jedny na dálku a jedny na čtení. To, co jsem dříve nepřečetl s brýlemi, přečtu dnes bez brýlí. Ve zdravotní způsobilosti k řízení auta již nemám předepsány brýle, tak jako dříve. Při čtení, například za jasného dne venku, jsem dříve musel komplikovaně přes dioptrické brýle dávat ještě sluneční. Dnes již nemusím. Také při práci na počítači je velmi příjemné nenosit brýle. Rád chodím na houby, dnes již bez brýlí… 
Dříve, když jsem často používal brýle, musel jsem je i často čistit, dnes již nemusím. Také časté hledání brýlí mi odpadlo. Prostě vidím jak za mlada a mí „důchodoví“ vrstevníci jen závidí.
S klinikou Lexum v Táboře jsem byl zcela spokojen, původně jsem šel na odstranění šedého zákalu, ale paní doktorka Markéta Zemanová, které musím moc poděkovat, mi nabídla i řešení dioptrií. Měla se mnou velkou trpělivost, nabídla mi několik variant řešení, ze kterých jsem si jednu vybral, a jsem za to dodnes rád.