Jana Lochmanová - Síť očních klinik Lexum
Jana Lochmanová
V dubnu 2016 jsem podstoupila implantaci fakických nitroočních čoček. Od té doby si užívám svobody a perfektního vidění, jaké jsem […]

8. února 2024

V dubnu 2016 jsem podstoupila implantaci fakických nitroočních čoček. Od té doby si užívám svobody a perfektního vidění, jaké jsem vlastně od mala nezažila… Každé ráno, když otevřu oči a nemusím si nasazovat kontaktní čočky či brýle, je pro mě „malý velký“ zázrak. Před operací jsem měla hrozný strach, ale byl úplně zbytečný. Oba zákroky (levé a s týdenním odstupem pravé oko) byly bezbolestné, trvaly asi 15 minut, všichni na sále byli velmi milí. Na okamžik, kdy mi při první operaci byla do oka vložena čočka a najednou jsem naprosto ostře viděla zářivky na stropě, nikdy nezapomenu! Byl to naprosto nepopsatelný zážitek. 

Velmi děkuji celému týmu kliniky Lexum v Praze (od recepčních, sestřiček, optometristů až po lékaře). Zejména pak paní primářce MUDr. Holubové, která se mnou během důkladného vstupního vyšetření všechno podrobně probrala, a panu profesorovi MUDr. Filipcovi, který operaci prováděl.