Jaromír Ptáček - Síť očních klinik Lexum
Jaromír Ptáček
Vážení a milí, impuls k rozhodnutí, že podstoupím zákrok, který mně umožní vidět svět jinýma očima, jsem ...

23. ledna 2024

Vážení a milí, impuls k rozhodnutí, že podstoupím zákrok, který mně umožní vidět svět jinýma očima, jsem nepotřeboval. Nosil jsem brýle už od dob předškolního věku a věřil, že, i když jde o astigmatismus, jednou přijde doba, kdy půjde tato vada odstranit. 
V roce 2001 jsem se přihlásil poprvé, podstoupil jsem celkové vyšetření, které ukázalo, že na operaci je ještě příliš brzy. Věděl jsem, že se není čeho bát a stále jsem sledoval pohyb ve výzkumu. 
Rozhodnutí přišlo v roce 2010. 23. března 2010 zákrok provedla MUDr. Silvie Zapletalová. Každé oko trvalo přibližně deset minut a já odešel, jako bych si právě v restauraci pochutnal na dobrém obědě. V recepci na mne čekala manželka, ale já vlastně ani doprovod nepotřeboval, oči se mně zalily, to je pravda, byly to však slzy štěstí. Kdo neprožil, neuvěří. Strach jsem nepociťoval, není se čeho obávat. 
Za dva měsíce jdu na kontrolu a těším se na příjemný personál. Přeji vám všem, abyste viděli letadlo na obloze, viděli ostře hvězdy, poznali, že k vám běží vaše dítě, dokázali bezbolestně číst.