Lenka Baláková - Síť očních klinik Lexum
Lenka Baláková
Vážení další pacienti,  tímto bych se s vámi ráda podělila o svůj příběh s dobrým koncem a to zásluhou kliniky […]

9. února 2024

Vážení další pacienti,  tímto bych se s vámi ráda podělila o svůj příběh s dobrým koncem a to zásluhou kliniky Lexum a jejího odborníka Mgr. Vlasáka. 

Na začátku roku 2021 mě pravděpodobně jako následek po prodělaném Covidu postihla mozková příhoda, jejímž důsledkem bylo úplné rozhození vidění. Levé oko mi zcela uteklo doleva a vypadalo jako mrtvé. Byla jsem citlivá na jakékoli světlo, žila jsem s černými brýlemi, kloboukem a doma a v práci jsem musela okna zaclonit tmavou fólií. I tak se mi po probuzení za pár hodin oči zcela zavřely a nebyla jsem je schopna otevřít. Z aktivního člověka a matky tří dětí, kdy se nezastavím, jsem nebyla schopna sejít ze schodů a přejít silnici. Propadala jsem se a motala na ulici. Psychice nepřidal i můj vzhled, oční víčka byla přivřená, nejenže jsem se cítila jako slepec, i jsem tak vypadala. K tomu se bohužel přidalo i covidové období, kdy bylo obtížné objednání k různým vyšetřením. Naštěstí po výsledcích z magnetické rezonance jsem se na doporučení své paní doktorky dostala na kliniku Lexum k Mgr. Vlasákovi. Neskutečně trpělivě se mně věnoval a po dobu jednoho roku mně střídal různá cvičení s očima. Nikdy by mě nenapadlo, jak je to náročné a že jde cviky zlepšit vidění. Sama jsem cítila obrovské zlepšení, po půl roce se mi oči otevřely a mohla jsem strhat zabednění oken a odhodit brýle. Po první kontrole po půl roce jsem se rozbrečela, když sám pan Vlasák mě pochválil a řekl, že jsem přírodní úkaz. 

Dnes je to rok a půl, co se mi stala příhoda a asi rok a čtvrt léčení u Mgr. Vlasáka. Vrátila jsem se zpět do života a nikdy mu nebudu moci více poděkovat, co pro mě udělal. Zároveň velmi oceňuji kliniku LEXUM, která je skutečně velmi dobře organizovaným kolosem a zároveň si ponechala lidskost, což většině zdravotnických zařízení chybí. 

Děkuji vám tisíckrát, Lenka Baláková, vaše spokojená pacientka