Martina Cihlářová - Síť očních klinik Lexum
Martina Cihlářová
Operace proběhla na čarodějnice, měla jsem -6 a -6,5 dioptrie, bez brýlí jsem tedy nic neviděla. S brýlemi jsem mohla ...

22. ledna 2024

Operace proběhla na čarodějnice, měla jsem -6 a -6,5 dioptrie, bez brýlí jsem tedy nic neviděla. S brýlemi jsem mohla jedině číst, jakmile jsem si je sundala, byla jsem bezradná. Kontaktní čočky mi nevyhovovaly. 
Díky tomu, že jsem si neuměla představit, jaké to vlastně je, ostře vidět bez brýlí, jsem byla plna očekávání, nikoliv ale nadměrného. Říkala jsem si, jakýkoliv pokrok bude pro mě dobrý. Zákrok mi přišel velmi rychlý a zajímavý i z pozice pacienta. Držela jsem si svého plyšáka a těšila se na výsledek. První pohled na hodiny na sále byl rozostřený, napadlo mě, že tohle je všechno, že už to lepší asi nebude. Každá minuta od zákroku byla čím dál tím zajímavější a čím dál tím ostřejší. Půlhodinové čekání na vyšetření po zákroku utekla jako voda, neboť jsem stále pokukovala po okolních předmětech a lidech. Ve svých 29 letech jsem objevovala svět. 
Domů mě vezl můj bratranec autem a to už jsem se ocitla v euforii. Zákrok dopadl dobře a já viděla najednou jako ostříž!!! Přišlo mi to neuvěřitelné!!! Svět byl krásný, nejkrásnější, vše bylo ostré, vše bylo báječné, všechno jsem viděla, najednou mi i všechny barvy přišly barevnější, jasnější!!! Celou cestu jsem mluvila o zázraku!!! A zázrak to opravdu je!!! 
Člověk, který vidí a připadá mu to samozřejmé, zřejmě nemůže nikdy pochopit tyto pocity. A já se mu nedivím, neboť nikdy nepoznal, co je to „nevidět“. Já mám díky operaci mnohem snadnější a veselejší život, nemusím si dávat pozor na brýle při sportu apod. 
Mou operaci prováděla MUDr. Silvie Zapletalová, moc jí děkuji!!! Děkuji i celému týmu, který se o mě staral. Během mých několika návštěv kliniky Lexum jsem se nesetkala s žádným problémem, s ničím nepříjemným, mám jen dobré zkušenosti a zážitky!!! Moc děkuji všem, a i kdyby se někdy stalo, že by se můj zrak zhoršil, jsem šťastná, že jsem poznala krásu ostrého vidění, a že jsem skoro zapomněla na to, že jsem kdy nosila brýle. Přeji Vám mnoho klientů, kteří jsou tak šťastní jako já.