Petr Frisch - Síť očních klinik Lexum
Petr Frisch
Po laserovém zákroku, který jsem podstoupil na brněnské klinice Lexum, mě nejvíce překvapilo, že téměř nikdo z mého okolí nezaregistroval, […]

8. února 2024

Po laserovém zákroku, který jsem podstoupil na brněnské klinice Lexum, mě nejvíce překvapilo, že téměř nikdo z mého okolí nezaregistroval, že již vůbec nenosím brýle. 

Díky tomu, že moje manželka totožný zákrok podstoupila před třemi lety, jsem víceméně věděl, do čeho jdu. Přesto mne překvapilo, jak rychle a snadno se lze zbavit něčeho, co komplikuje život a ještě navíc se týká očí, což je asi pro každého oblast poměrně citlivá a zásah do ní vzbuzuje obavy. 
Ač tato změna zůstala pro okolí nepostřehnuta, pro mne osobně však znamenala obrovský přínos a to přínos jednoznačně pozitivní. Možná to bude znít hodně nadneseně, ale skutečně nemohu najít jediné negativum. Zákrok mne nijak zvlášť neomezil, byl krátký, rekonvalescence rychlá a nenáročná. Jeden den jsem odešel na kliniku, za pár hodin se sám bez nutnosti doprovodu vrátil domů. Druhý den absolvoval kontrolu a rovnou z ní jel do práce. Již pár hodin po operaci jsem se bez problémů díval na televizi a četl si knížku na iPadu. Pět dnů poté jsem hrál golfový turnaj. Jediné, na co jsem si musel zvyknout, bylo přestat si neustále rovnat klouzající brýle, které jsem již neměl. 

Chtěl bych ještě jednou poděkovat personálu brněnské kliniky a zejména paní primářce Tavandzi.