Robert Změlík - Síť očních klinik Lexum
Robert Změlík
Je to super pocit, vidím jako rys. A dnes jsem úplně ok. Díky! (druhý den po zákroku - pozn.) Neustále ...

23. ledna 2024

Je to super pocit, vidím jako rys. A dnes jsem úplně ok. Díky! (druhý den po zákroku – pozn.) 
Neustále nošení brýlí a jejich rozsedávání v autě mě nutilo najít řešení, které by mi přineslo větší komfort. Dříve, když jsem ještě aktivně sportoval, jsem se snažil neustále přivírat oči, abych viděl ostře. Některé disciplíny desetiboje jsem běhal tak trochu po paměti (odrazové prkno při skoku dalekém nebo překážky). 
Nejprve jsem se zajímal o kontaktní čočky, ale pak jsem se setkal s kámošema, kteří si nemohli vynachválit ostrý zrak po laserové operaci. Všichni tři podstoupili zákrok na Evropské oční klinice Lexum, proto jsem operaci podstoupil právě tam. 
Po operaci jsem byl v šoku hlavně nad rychlostí, s jakou jsem začal viděl ostře. Prakticky již druhý den po zákroku jsem neměl žádné potíže a viděl jsem jako rys i předposlední řádek na čtecí tabulce. Operaci doporučuji každému, komu vadí nošení brýlí – těch pár minut za to stojí. 
Nyní jsem začal opět sportovat a je paradoxem, že v některých disciplínách mám stejnou výkonnost, jako v roce 1992, kdy jsem vyhrál Olympijský desetiboj (vrh koulí, skok o tyči). Rád bych v roce 2005 vyhrál veteránské mistrovství světa v desetiboji. Vlastně – i při sportovním tréninku si užívám pohybu bez brýlí!