Tomáš Vajskebr - Síť očních klinik Lexum
Tomáš Vajskebr
Znáte to, každý chce pro sebe to nejlepší. A dvojnásobně to platí u zdraví. Naskytne-li se nám možnost nechat si ...

19. ledna 2024

Znáte to, každý chce pro sebe to nejlepší. A dvojnásobně to platí u zdraví. Naskytne-li se nám možnost nechat si prověřit oči, tak to uděláme. 
Ve svých 46-ti letech jsem se odhodlal navštívit Evropskou oční kliniku Lexum v Praze, kde jsem podstoupil komplexní vstupní vyšetření. Našel jsem si Lexum na internetu podle referencí jako tu nejlepší oční kliniku. 
Když jsem poprvé navštívil toto špičkové oční zařízení, popravdě řečeno, nebyl jsem překvapen, protože jsem tento komfort prostě očekával. Takže krátké shrnutí zdravotní péče – vše bylo příjemné a pohodlné. 
Rád bych ovšem hlavně vyzdvihnul, jak se lidově říká „třešinku na dortu“ na této klinice. Jedná se o paní doktorku Věru Flemrovou. Najednou se zastavil čas. Ztratil jsem pocit, že jsme tu pro doktory, aby si mohli napsat body za provedené výkony. Naopak. Paní MUDr. Věra Flemrová je velmi profesionální, pečlivá a vlídná dáma. S rozpaky jsem jí vysvětlil, o co mi jde. Naslouchala mým problémům, zhodnotila celou situaci, a poté mi podávala ochotně vysvětlení a různé návrhy, které přesně odpovídaly dané situaci a možnostem. Najednou jsem si uvědomil, že tu neexistuje jen vztah doktorka a pacient, ale dvě jednající přátelské strany, které mají za cíl zodpovědně určit, co pro daný čas a pro mou osobu je to nejlepší. Dlouho jsem takový pocit u doktora nezažil. I když nakonec jsme dospěli k řešení, že operace strabismu se provádět nebude, byl jsem spokojený. 
Budu-li v budoucnu potřebovat vyhledat nějakou pomoc ohledně očí, mám jasno. Chci jedině paní MUDr. Věru Flemrovou. Tímto ji za všechno děkuji.