Václav Hodinka - Síť očních klinik Lexum
Václav Hodinka
Moji operaci šedého zákalu provedl MUDr. Fučík, kterému i nyní moc děkuji, že mně vrátil zrak, abych mohl vykonávat ...

22. ledna 2024

Moji operaci šedého zákalu provedl MUDr. Fučík, kterému i nyní moc děkuji, že mně vrátil zrak, abych mohl vykonávat moji práci, která se neobejde bez PC, a vnímat všechny krásy života. 
Rád bych Vám dovyprávěl svůj „operační“ akční příběh. Vše na Vaší klinice probíhalo dobře, ale protože jsem citlivý na kapání do oka, které nezvládá ani moje manželka, která má jinak velkou trpělivost, při rozkapávání před operací hodně roztoku nepřišlo tam, kam patří – do oka, ale na tvář A to kvůli mému nešťastnému přivírání víček, kterého se už nezbavím. V předpokoji, kde jsem čekal s ostatními pacienty oddělen pouze závěsem, jsem musel vyslechnout od dvou dam „čekatelek“ hrůzostrašné historky z operací NIKOLI VŠAK Z VAŠÍ KLINIKY. Můj soused to nevydržel a křikl na ně trochu hrubě: „Ženský ukecaný, nechte těch katastrofických řečí!“ A byl klid a já byl v pohodě. 
Při vstupu na operační sál se mi představil můj operatér. Ptal se, zda si přeji seznámit s průběhem operace. To jsem odmítnul, protože jsem věděl vše z Vaší skvělé prezentace www. Tak mne předal do laskavé péče anesteziologa. Ten se rovněž představil, uložil mne do křesla a zeptal se: „Jak se Vám leží?“ Já chtěl být vtipný a tak jsem odvětil: „Takhle dobře jsem ještě neležel.“ Asi to moc vtipné nebylo. Pan doktor mi na to v žertu odvětil: „Tak já Vám taky něco povím, abyste nám tady nezůstal.“ A už to bylo! Neustál jsem to, ač jsem se usilovně snažil. Přestože nejsem žádný strašpytel a věděl jsem i z absolvovaného studia University 3V, obor psychologie, že se dá správným dýcháním navodit pohoda a při zákroku spolupracovat, neustál jsem to a vnitřně byl rozhozen. Operatér to zjistil a řekl: „Uvědomujete si, že se jedná o mikrooperaci?“ Uvědomoval, ale přesto jsem se pohnul. V tu ránu bylo na sále více doktorů. Zákrok proběhl a operující pan doktor mne poslal domů. 
Celou noc jsem doma přemýšlel, jak to vše dopadne. Druhý den mi při kontrole pan doktor Fučík sundal obvaz a já viděl. Byl jsem šťastný jako blecha. 
Děkuji za přístup celého kolektivu lékařů vedeného MUDr. Fučíkem, příjemnému personálu, sestřičkám. Je to příjemný pocit v mých létech znovu vidět a nebýt obtěžován negativními vlivy šedého zákalu. Dokonce i drobné detaily při projektování, pozorování přírody atd. MOC A MOC DĚKUJI.