Vladimír Veselý - Síť očních klinik Lexum
Vladimír Veselý
ěchto několik řádků pro mé pocity nestačí! Dovolil jsem si proto přiložit shrnutí svých pocitů v příloze. Snažil jsem se, […]

9. února 2024

ěchto několik řádků pro mé pocity nestačí! Dovolil jsem si proto přiložit shrnutí svých pocitů v příloze. Snažil jsem se, ale kratší to nešlo. Děkuji, děkuji, děkuji! Takto si představuji zdravotnické zařízení 21. století!

Dovolím si předeslat, že klientem společnosti LEXUM, a.s. jsem se stal zcela běžnou cestou, na základě svého svobodného výběru z možností léčby šedého zákalu v lokalitě dostupné mému bydlišti, bez jakýchkoliv doporučení či přímluv jiných osob. Prostě jsem se prostřednictvím webu společnosti LEXUM, a.s. objednal na vstupní vyšetření. Již samo objednání bylo velmi příjemným překvapením, neboť jsem byl pozván na termín cca tři týdny po objednání. A to navíc již v období letních dovolených, což považuji po zkušenostech s jinými zdravotnickými zařízeními za velmi krátkou lhůtu.

Dalším velice příjemným zážitkem byl průběh samotného vyšetření – od počátečních nezbytných administrativních úkonů přes veškerá odborná vyšetření až po určení a sdělení termínu zákroku. Odbornost jednotlivých profesí na jakémkoliv specializovaném pracovišti člověk předpokládá, v LEXUM je však mnohonásobně zvýrazněna přístupem všech zúčastněných profesí. I když většina klientů přichází s problémem, který nějakým způsobem oslabuje nebo poškozuje zrak, pečlivost je od vstupního vyšetření, přes přípravu na operaci i pooperační péči, jasně viditelná! A vlastní operace je zřejmě pro každého zázrak. Trpělivost, laskavost a empatie, zvláště pro starší klienty – mnohdy hůře slyšící, pomaleji chápající apod. – jednoznačně hojivým balzámem minimálně na určitou míru nervozity a obav, s jakou na kliniku přicházejí. Zřejmě všichni zaměstnanci kliniky vědí, že úsměv a laskavé slovo je nejen zadarmo, ale i účinný lék.

Nemám rád marketingová hesla, ale v případě LEXUM, a.s. je zcela jejich heslo z loga – očividně jiná péče – více než stoprocentně naplněno! Pokud by kterýkoliv provozovatel zdravotnického zařízení chtěl pozvednout úroveň svých služeb nebo někdo připravuje vybudování nového zařízení, jako pacient/klient jednoznačně doporučuji inspirovat se prostředím, organizací a personálem oční kliniky LEXUM na Budějovické ulici v Praze. Všem upřímně a z plného srdce děkuji.

Ing. Vladimír Veselý, Lipence, září 2023