Již 17. kongres ČSRKCH proběhl za účasti lékařů a specialistů kliniky Lexum - Síť očních klinik Lexum
Již 17. kongres ČSRKCH proběhl za účasti lékařů a specialistů kliniky Lexum
Minulý týden proběhl ve dnech 24. - 25. května 2019 již 17. ročník Mezinárodního kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ČSRKCH), který se tentokrát konal v kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové.

27. května 2019

Lékaři a specialisté oční kliniky Lexum, v čele s lékařskou ředitelkou kliniky Lexum, docentkou MUDr. Zuzanou Hlinomazovou, Ph.D., přiblížili přítomným očním lékařům řadu novinek z oblasti oftalmologie a také odborných lékařských postupů.

Paní docentka MUDr. Zuzana Hlinomazová, Ph.D., již první den kongresu moderovala kulatý stůl na téma presbyopické čočky. Ve druhé části bohatého programu prvního dne ČSRKCH vystoupil Mgr. Ondřej Vlasák z brněnské oční kliniky Lexum s prezentací „Kalkulace IOL u atypických hypermetropických očí“. Odborné publikum na závěr zaujala primářka Věra Kalandrová, když v rámci své přednášky přítomné seznámila s tím, jak vybrat vhodnou nitrooční čočku u pacientů s kataraktou a marginální pelucidní degenerací.

Lékaři oční kliniky Lexum se pravidelně účastní oftalmologických kongresů a odborných seminářů, protože výměna zkušeností přispívá k celkovému rozvoji refrakční a kataraktové chirurgie. Také proto se v sobotu 25. května 2019 zúčastnili zástupci naší oční kliniky i 24. Dne ambulantní oftalmologie, který proběhl v kongresovém centru Floret v Průhonicích. S přednáškou „Jak si poradit či neporadit s konzervanty“ vystoupila na této tradiční akci lékařská ředitelka oční kliniky Lexum, docentka MUDr. Zuzana Hlinomazová, Ph.D.