Lékaři sítě očních klinik Lexum na kongresu ESCRS v Paříži - Síť očních klinik Lexum
Lékaři sítě očních klinik Lexum na kongresu ESCRS v Paříži
Již XXXVII. Kongres Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie (ESCRS) proběhl ve dnech 14. až 18. září 2019 v Paříži.

24. září 2019

Na tomto mezinárodním kongresu odborníci z celé Evropy přiblížili cca 9500 lékařům a specialistům z celého světa nové postupy v operacích šedého zákalu, představeny byly také nové přístroje a technologie, včetně nejmodernějšího oftalmologického vybavení na vyšetření pacienta.

“Letošní kongres přinesl nové nápady, triky a tipy k operacím, celou řadu novinek v rozvoji stávajících technologií co do detailů a přesnosti v přístrojových měřeních a zobrazovacích metodách. Chirurgové se začínají více zajímat o materiály, ze kterých se vyrábějí nitrooční čočky, o jejich design a funkci. Je zřejmé, že právě kvalita se dostává na první místo. Jsme rádi, že na našich klinikách Lexum jdeme s dobou a většinu technologií představovaných jako novinky, které zdokonalují celý systém operací jak refrakčních, tak kataraktových, již využíváme,” říká docentka MUDr. Zuzana Hlinomazová, Ph.D., lékařská ředitelka sítě očních klinik Lexum.

“Neustále porovnávat vlastní výsledky a způsoby léčby se světem je obzvláště v medicíně naprostou nutností. A taky velkou radostí – pokud pravidelně zjišťuji, že poskytujeme našim pacientům vždy tu aktuálně nejlepší možnou léčbu,“ doplňuje primář Centra léčby katarakty a předního segmentu MUDr. Martin Choleva z ostravské oční kliniky Lexum.