Lexum investuje do unikátních očních přístrojů Clarus 700 - Síť očních klinik Lexum
Lexum investuje do unikátních očních přístrojů Clarus 700
Funduskamery Clarus 700 dokáží fotit oční pozadí zcela novým, revolučním způsobem za použití umělé inteligence.

17. listopadu 2021

Tento typ očních kamer umožňuje zaznamenat oční pozadí v rozsahu 133°, přičemž běžné funduskamery zaznamenají úhel pouze 50 °. 

V tomto roce jsme pořídili 3 přístroje pro naše oční kliniky v Praze, Brně a Ostravě. Začátkem roku 2022 plánujeme koupit funduskameru Clarus 700 i pro kliniku v Českých Budějovicích “, uvádí Ing. Ondřej Pastucha, obchodní ředitel sítě očních klinik Lexum.

Mimořádnost přístrojů Clarus 700 spočívá zejména v tom, že pořizují čisté a přesné širokoúhlé snímky bez nutnosti umělého rozšíření zornice (rozkapání očí). Pacientům s diagnostikovanou diabetickou retinopatií nebo nádory očí ušetří Clarus 700 opakované snímkování z důvodu nedostatečně zaznamenané periferie sítnice. Tyto přístroje velmi významně pomáhají v diagnostice a léčbě onemocnění i plánování zákroků. 

Díky přesným a širokoúhlým snímkům bez nutnosti rozkapání očí je vyšetření mnohonásobně rychlejší a efektivnější. Oční lékaři jsou tak schopni vyšetřit více pacientů, kterým se zároveň zkracuje čekací doba na vyšetření. Tato jedinečná metoda vyšetření očního pozadí maximalizuje efektivitu práce lékařů a pacientům zajistí kvalitní péči.