Lexum oftalmologické online semináře s účastí kapacit z oboru - Síť očních klinik Lexum
Lexum oftalmologické online semináře s účastí kapacit z oboru
Aktuální situace změnila naše životy na mnoha úrovních. Také oftalmologie čelí v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 novým výzvám a příležitostem.

14. května 2020

Oční kliniky Lexum pravidelně pořádají diskuzní online semináře pro ambulantní oční lékaře s účastí kapacit z oboru. Vzdělávací akce jsou hodnoceny kreditními body.

Cílem online seminářů Lexum je sdílení zkušeností z praxe z našich klinik a pomoc ambulantním lékařům v jejich každodenní práci s pacienty. Snažíme se zprostředkovat nejen nejlepší praxi v současném stavu, ale poskytnout také širší kontext a možné směry budoucího vývoje celého oboru.

Předchozí semináře proběhly za účasti hostů. Prof. MUDr. Omar Šerý Ph.D., neurobiolog a specialista na DNA diagnostiku, mluvil o problematice aktuálního koronaviru a výzvách s jeho šířením spojených. MUDr. Tomáš Šebek, chirurg a spoluzakladatel telemedicínského projektu uLékaře.cz se s ambulantními očními lékaři podělil o své zahraniční i lokální zkušenosti a ukázal nové příležitosti pro vzdálený přístup k lékaři. Mimo jiné hovořil o svém novém projektu Virtuální čekárny ČR.

Témata oftalmologických online seminářů Lexum jsou vždy velmi aktuální. Sdílíme s Vámi naše současné zkušenosti z klinik z různých segmentů oboru. Také proto se seminářů účastní přední specialisté z našich klinik.

Jedním z nich byl i primář operačních sálů a glaukomového centra pražské kliniky Lexum, MUDr. Martin Fučík. S lékaři diskutoval o nitrooční chirurgii na klinice Lexum ve zvýšeném hygienicko-epidemiologickém režimu.

Doc. MUDr. Zuzana Hlinomazová, Ph.D., medicínská ředitelka sítě očních klinik Lexum, semináře moderuje a také v nich hovořila o bezpečí na očních klinikách Lexum a o konjunktivitidách v období pandemie nemoci COVID-19.

Další online oftalmologický seminář Lexum se bude konat 26. května 2020. Můžete se na něj přihlásit prostřednictvím e-mailu: seminar@lexum.cz. Semináře jsou určené pro odbornou