Lexum oznamuje vstup nového investora
Síť očních klinik Lexum bude mít nového investora, kterým se stane společnost H2 Equity Partners („H2“). H2 uzavřela se společností Eight Roads dohodu o koupi skupiny Optegra Group (Velká Británie, Polsko a Lexum - Česká republika).

Publikováno 25. listopadu 2020

Síť očních klinik Lexum bude mít nového investora, kterým se stane společnost H2 Equity Partners („H2“). H2 uzavřela se společností Eight Roads dohodu o koupi skupiny Optegra Group (Velká Británie, Polsko a Lexum - Česká republika). K dokončení akvizice dojde po splnění regulačních podmínek a očekává se, že se uskuteční počátkem roku 2021.

H2 Equity Partners je přední nezávislá investiční společnost založená v roce 1991. Zaměřuje se na investice do společností napříč všemi sektory, které mají silnou pozici na trhu, konkurenční výhody a významný potenciál růstu. H2 investuje i v sektoru zdravotnictví, sociálních služeb a dodavatelů zdravotnických prostředků a techniky převážně v zemích západní Evropy.

Hlavní partner společnosti H2 Equity Partners, Patrick Kalverboer, řekl: „Jsem velmi rád, že jsme se stali novým investičním partnerem společnosti Optegra Group. Lidé, se kterými jsme se během procesu potkali, na nás udělali obrovský dojem a těšíme se, že v další fázi rozvoje sítě naplno využijí svůj potenciál.“

“Součástí vstupu nového investora je brzké dokončení a realizace mnoha akvizic očních klinik a ambulancí. Zároveň se těšíme na další investice do rozvoje našeho personálu a klinik se společností H2 Equity Partners. Naším společným cílem je vybudovat vedoucí panevropskou síť očních klinik ve více zemích západní, střední a východní Evropy ve prospěch komplexní, kvalitní a dostupné péče všem pacientům.” říká PharmDr. Michal Krejsta, MBA, generální ředitel sítě očních klinik Lexum.

PharmDr. Michal Krejsta, MBA
generální ředitel sítě očních klinik LEXUM
a předseda představenstva sdružení SAPOCH, z.s. Síť očních klinik Lexum působící v Česku změnila majitele | E15.cz

Investiční skupina Eight Roads, která spravuje kapitál kolosu Fidelity International, prodala síť očních klinik Optegra Group. Firma s pobočkami ve Velké Británii, České republice a Polsku provozuje na tuzemském trhu kliniky Lexum. Novým majitelem se stala společnost H2 Equity.