Lexum oznamuje vstup nového investora - Síť očních klinik Lexum
Lexum oznamuje vstup nového investora
Síť očních klinik Lexum bude mít nového investora, kterým se stane společnost H2 Equity Partners („H2“).

25. listopadu 2020

H2 uzavřela se společností Eight Roads dohodu o koupi skupiny Optegra Group (Velká Británie, Polsko a Lexum – Česká republika). K dokončení akvizice dojde po splnění regulačních podmínek a očekává se, že se uskuteční počátkem roku 2021.

H2 Equity Partners je přední nezávislá investiční společnost založená v roce 1991. Zaměřuje se na investice do společností napříč všemi sektory, které mají silnou pozici na trhu, konkurenční výhody a významný potenciál růstu. H2 investuje i v sektoru zdravotnictví, sociálních služeb a dodavatelů zdravotnických prostředků a techniky převážně v zemích západní Evropy.

Hlavní partner společnosti H2 Equity Partners, Patrick Kalverboer, řekl: „Jsem velmi rád, že jsme se stali novým investičním partnerem společnosti Optegra Group. Lidé, se kterými jsme se během procesu potkali, na nás udělali obrovský dojem a těšíme se, že v další fázi rozvoje sítě naplno využijí svůj potenciál.“

„Součástí vstupu nového investora je brzké dokončení a realizace mnoha akvizic očních klinik a ambulancí. Zároveň se těšíme na další investice do rozvoje našeho personálu a klinik se společností H2 Equity Partners. Naším společným cílem je vybudovat vedoucí panevropskou síť očních klinik ve více zemích západní, střední a východní Evropy ve prospěch komplexní, kvalitní a dostupné péče všem pacientům,” říká PharmDr. Michal Krejsta, MBA, generální ředitel sítě očních klinik Lexum.

PharmDr. Michal Krejsta, MBA
generální ředitel sítě očních klinik LEXUM
a předseda představenstva sdružení SAPOCH, z.s. Síť očních klinik Lexum působící v Česku změnila majitele | E15.cz

Investiční skupina Eight Roads, která spravuje kapitál kolosu Fidelity International, prodala síť očních klinik Optegra Group. Firma s pobočkami ve Velké Británii, České republice a Polsku provozuje na tuzemském trhu kliniky Lexum. Novým majitelem se stala společnost H2 Equity.