Lexum v silném zastoupení na 18. mezinárodním kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie - Síť očních klinik Lexum
Lexum v silném zastoupení na 18. mezinárodním kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie
Letošní 18. ročník mezinárodního kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie se konal ve dnech 21. a 22. května hybridní online formou. Síť očních klinik Lexum měla velmi silné zastoupení ve všech přednáškových blocích.

26. května 2021

V přednáškovém bloku o EDOF čočkách a prémiových čočkách přednášela paní doktorka Brožková. Tématem její přednášky bylo řešení presbyopie nitrooční čočkou TECNIS Synergy u pacientů s kataraktou. 

MUDr. Markéta Brožková, FEBO

Lékařská ředitelka sítě očních klinik Lexum paní docentka Hlinomazová přednášela ve stejném bloku na téma Jak mít spokojeného pacienta po implantaci EDOF čočky.  

Zkušenosti s implantací asférické čočky Clareon popsal ve své prezentaci hlavní optometrista sítě očních klinik Lexum pan magistr Ondřej Vlasák z oční kliniky Lexum v Brně.   

Pan primář Fučík prezentoval problematiku Chirurgie čočky u očí s úzkým a uzavřeným úhlem. 

MUDr. Martin Fučík, primář operačních sálů a glaukomového centra na klinice Lexum v Praze (vlevo) s kolegy na kongresu ČSRKCH

Všem přednášejícím děkujeme za jejich nasazení a skvělou reprezentaci sítě očních klinik Lexum. 

Součástí kongresu České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie bývá již tradičně i soutěžní videofestival. Letos se konal již podeváté.  

Síť očních klinik Lexum mělo svoje zastoupení v podobě videa pana docenta Hejska a pana primáře Cholevy z operace PPV se sekundární implantací zadněkomorové IOL závěsem s pomocí prolenového stehu Yamane technikou. 

Toto video se zároveň stalo vítězným videem videofestivalu. Gratulujeme. 

Generální ředitel sítě očních klinik Lexum a předseda představenstva sdružení SAPOCH PharmDr. Michal Krejsta společně s dalšími zástupci SAPOCH, panem magistrem Jankem Adamem a paní inženýrkou Michaelou Studenou komentovali Vývoj a trend úhrady operace katarakty – minulost, současnost a budoucnost!  

Generální ředitel Lexum, PharmDr. Michal Krejsta (uprostřed) s členy představenstva sdružení SAPOCH

Společně doporučili deset kroků k prosperitě a udržitelnosti oční chirurgie v České republice. Velmi zajímavá část jejich přednášky popisovala dopady pandemie a kompenzační vyhlášku 305.  

Těšíme se na další ročník kongresu a věříme, že budeme moci již sdílet naše zkušenosti s ostatními kolegy přímo v přednáškových sálech.