Lexum vstupuje na slovenský trh. Kupuje Očné centrum Sokolík - Síť očních klinik Lexum
Lexum vstupuje na slovenský trh. Kupuje Očné centrum Sokolík
Síť očních klinik a ambulancí Lexum kupuje Očné centrum Sokolík v Trenčíně a oční ambulanci v Novém Mestě nad Váhom a rozšiřuje tak dostupnost svých služeb nad rámec České republiky.

21. října 2022

Očné centrum Sokolík patří mezi nejvýznamnější poskytovatele oční péče v rámci Trenčínského kraje. Jedná se o prémiové pracoviště se skvělou reputací a dlouhodobou působností na trhu.

„Akvizicí Očného centra Sokolík v Trenčíně a oční ambulance v Novém Mestě nad Váhom rozšíří Lexum své stávající portfolio na celkem 8 klinik a 22 ambulancí v rámci České a Slovenské republiky. Dostupnost komplexní oftalmologické péče tak dosáhne nadnárodní úrovně a pacientům se nabízí plně integrovaný, unikátní model se třemi stěžejními pilíři – dostupnost, kvalita a komplexnost poskytované péče,“ říká PharmDr. Michal Krejsta, MBA, generální ředitel a předseda představenstva Lexum a.s. 

„Přispět k vizi a posílit portfolio Lexum je pro nás velkou příležitostí. Pro prodej Očného centra Sokolík jsme zvolili prémiového poskytovatele péče a kvality služeb v oblasti oftalmologie. Společně budeme usilovat o zvyšování dostupnosti komplexní oční péče v našem regionu,“ uvádí k prodeji MUDr. Ján Sokolík, primář a spoluzakladatel Očného centra Sokolík. 

„Naše ambice stát se vedoucím poskytovatelem komplexní oční péče ve středoevropském regionu se touto akvizicí posunuje o krok blíže k cíli. Současně se nám tak daří naplnit vizi skupiny Optegra Group pro vybudování evropské platformy komplexní oční péče a rozvoj tohoto krásného a ušlechtilého vědního oboru,“ doplňuje PharmDr. Michal Krejsta, MBA.

Zleva: Ing. Ondřej Pastucha, obchodní ředitel Lexum a.s., PharmDr. Michal Krejsta, MBA, generální ředitel Lexum a.s., MUDr. Ján Sokolík, primář Očného centra Sokolík, s.r.o. a Mgr. Adam Janek, MHA, MBA, ředitel a jednatel Očného centra Sokolík, s.r.o.