Otevřeli jsme zcela nové Lexum oční centrum v atriu na poliklinice Budějovická - Síť očních klinik Lexum
Otevřeli jsme zcela nové Lexum oční centrum v atriu na poliklinice Budějovická
Pacienti tak mohou využít služeb očních lékařů, optometristů a optiků v rámci čtyř ambulancí a oční optiky

26. října 2022

Lexum oční centrum se nachází ve zcela nových, moderních prostorách atria v areálu polikliniky Budějovická na Praze 4.

„Unikátnost konceptu očního centra spočívá v široké komplexnosti poskytované ambulantní oční péče. Centrum tak bude fungovat pro prevenci, diagnostiku a léčbu. Jeho účelem bude systematické a dlouhodobé sledování pacientů s cílem předcházet případným zdravotním komplikacím. Všeobecné ambulance budou pacientům poskytovat také vstupní a předoperační vyšetření i pooperační kontroly,“ říká PharmDr. Michal Krejsta, MBA, generální ředitel a předseda představenstva Lexum a.s.

Jedinečnost očního centra spočívá rovněž v jeho nejmodernějším technologickém vybavení. Oční optika i ambulance disponují nejnovějšími přístroji k diagnostice očních onemocnění.

Klienti oční optiky budou moci využít vyšetření pomocí unikátní technologie automatizovaného centrování brýlí VisuReal Master od společnosti Hoya. Tento systém poskytuje maximální přesnost měření všech potřebných parametrů, díky kterému bude klient vidět v nových brýlích perfektně. Zákazníci se s novými obrubami jednoduše postaví proti zrcadlu na vzdálenost délky paže. Při pohledu do zrcadla zaujmou přirozené držení těla. Proces zaznamenávání a měření probíhá od tohoto okamžiku zcela automaticky. Systém VisuReal Master tak představuje dokonalou kombinaci estetiky a přesnosti.

Mezi další benefity očního centra patří vlastní zábrusové centrum, díky kterému nabízí expresní zhotovení brýlí. V sortimentu má také exkluzivní kolekce brýlí světových značek z posledních veletrhů. Otevřená kapacita vyšetřoven na měření zraku či krátké objednací termíny na refrakci jsou samozřejmostí.

„Otevřením Lexum očního centra posilujeme naše postavení vedoucího privátního poskytovatele komplexní oční péče. V současnosti disponuje oční klinika Lexum Praha Budějovická 5 operačními sály, 21 ambulancemi, 5 optometrovnami a oční optikou na celkové ploše přes 4 000 m2. Je tak největší oční klinikou ve střední Evropě,“ doplňuje PharmDr. Michal Krejsta, MBA, generální ředitel a předseda představenstva Lexum a.s.