Poradna - Síť očních klinik Lexum
Poradna

Vítejte v Lexum poradně!

Najdete zde spoustu objektivních a zároveň vědecky podložených informací, které vám pomohou lépe se zorientovat v oblasti řešení očních vad.

Prostřednictvím čtivých, srozumitelných článků a videí se dozvíte odpovědi na vše, co vás zajímá.

Naše poradna vám poskytne informace, kterým můžete důvěřovat.

Poradna je tu pro vás jako zdroj nezávislých, ověřených informací, které čerpají z odborných studií a světově uznávaných dat. Je běžné, že názory a zkušenosti odborníků se mohou lišit. Proto uvedené informace nemohou být závazné pro stanovení diagnózy nebo postupu léčby. O něm vždy rozhoduje ošetřující lékař společně s vámi na základě důkladného vyšetření, zkušeností a rozhovoru.

Nejnovější články

Monovision metoda korekce očí. Vše co potřebujete vědět od A do Z

Jak funguje korekce očí metodou monovision, dokáže vyřešit několik párů brýlí a potíže s viděním na blízko? A čím se liší od metody Presbyond?

Seriál „Fakta a mýty o laserových operacích“ 5. díl

Mám málo dioptrií. Laserová operace očí je riziko a zbytečný zásah do oka! Existuje nějaká hranice, kdy už má smysl přemýšlet o operaci?

Kontaktní čočky obsahují nebezpečné „věčné chemikálie“ PFAS, zjistil výzkum

Nedávný spotřebitelský výzkum 18 druhů kontaktních čoček od renomovaných výrobců odhalil až 50 000x vyšší koncentraci PFAS než je limit pro pitnou vodu.

Nitrooční fakická (kontaktní) čočka

Nedoporučili Vám lékaři laserovou operaci očí, protože máte příliš mnoho dioptrií nebo příliš tenkou rohovku a přemýšlíte jestli jsou i jiné možnosti?

Jak dobře vybrat roztok na kontaktní čočky

To, jaký roztok k péči o kontaktní čočky zvolíte, zásadně ovlivňuje nejen to, jestli dostanete zánět nebo ne, ale také jak čočky budete snášet v oku. A nejsou všechny...

Jak se správně měří dioptrie?

Také Vás už někdy zarazilo, že Vám na různých místech změřili odlišně dioptrie? Může se Vám zlepšit zrak nebo naopak zhoršit používáním "špatných" brýlí?

Jsou rizika laserové operace očí větší než dlouhodobé nošení kontaktních čoček?

Jaká je skutečná pravděpodobnost, že dojde k poškození zraku laserovou operací? Jsou čočky bezpečnější alternativou? Kdo se bojí, nesmí do lesa a kdyžtak jen v brýlích ????

Astigmatismus – pravda, mýty a fakta

Co přesně je astigmatismus? Je to problém a komplikace, která Vám stojí v cestě k dobrému vidění? Může být nějak nebezpečný a je nutné ho řešit a případně jak nejlépe?

Zánět rohovky při nošení čoček může vážně poškodit zrak. Jaká je prevence?

Celosvětové studie uvádějí, že až v 65% je příčinou infekce rohovky používání kontaktních čoček. Může to dopadnout i hodně špatně, ale nemusí, když víte, co (ne)dělat.

Nejčtenější články

Lze odstranit brýle na čtení i na dálku po 40. roce laserovou operací? Nová metoda Presbyond

Jak účinná a bezpečná je laserová metoda PRESBYOND pro řešení očních vad ve středním věku? Co (NE)dokáže a je výsledek trvalý?

Laserová operace očí SMILE – komplikace, návrat dioptrií

Mohou komplikace laserové operace SMILE ohrozit Váš zrak? Jak jsou časté, závažné a hrozí návrat dioptrií?

Multifokální, trifokální nebo EDoF nitrooční čočka? Přehledné srovnání a jak si dobře vybrat

Se kterou nitrooční čočkou přečtete bez brýlí i příbalový leták? Se kterou uvidíte nejlépe v noci za volantem a která má nejméně vedlejších efektů? Jak si dobře vybrat!