Pro operaci šedého zákalu je léto vhodným obdobím - Síť očních klinik Lexum
Pro operaci šedého zákalu je léto vhodným obdobím
Váháte s operací šedého zákalu a nejraději byste ji kvůli doznívajícímu koronavirovému období odložili až na podzim, nebo ještě lépe na příští rok?

20. června 2020

Vězte, že právě léto je z pohledu různých respiračních onemocnění nejvhodnějším obdobím pro podstoupení zákroku. Výskyt chřipkových onemocnění je nejvyšší od listopadu do března a nejnižší právě v měsících červnu, červenci a srpnu. Navíc letní měsíce patří tradičně k těm, kdy jsou čekací lhůty na zákrok kratší.

Pokud se navíc obáváte, že by ostré letní slunce mohlo vadit vašim operovaným očím, mýlíte se. Obnova vidění je rychlá – už druhý den uvidíte změnu. Sledovat televizi, číst si a vykonávat běžné aktivity můžete, když to stav operovaného oka umožní, už večer v den zákroku. U řízení motorového vozidla je to podobné. Za volant sedáme až, když máme pocit zrakové pohody a nejlépe až po kontrole u očního lékaře. Jediným větším „omezením“ bývá několikatýdenní kapání očních kapek. Slunečné letní počasí navíc zaručí dostatečný příjem vitamínu D, který má příznivý vliv na psychiku, a tedy i na lepší fyzickou kondici a mentální zdraví.

Všechny naše oční kliniky budou přes léto fungovat bez přerušení provozu, a to nejen v ambulantním provozu, ale i v provozu operačních sálů a zároveň i zákrokových sálků. I v období končící pandemie dodržujeme zvýšená hygienická opatření pro pacienty i náš zdravotní personál.

Pamatujte, že pokud vám již jednou byl šedý zákal zjištěn, bude se tento stav zhoršovat a k operaci téměř s jistotou v budoucnu dojde. Neodkládejte tedy operaci a užijte si léto v plných barvách.