První letošní seminář oční kliniky Lexum proběhl v Ostravě - Síť očních klinik Lexum
První letošní seminář oční kliniky Lexum proběhl v Ostravě
Další odborný seminář oční kliniky Lexum proběhl ve středu 13. února 2019 v ostravském BEST WESTERN Hotel Vista. Lékaři z naší ostravské kliniky v čele s primářem MUDr. Martinem Cholevou přiblížili více než 30 oftalmologům z Moravskoslezského kraje zajímavé novinky z oblasti oční mikrochirurgie.

14. února 2019

Na programu semináře bylo celkem šest přednášek, o úvodní se postaral primář MUDr. Eugen Butela s prezentací „Rohovka a katarakta“. V další části odborného programu vystoupily MUDr. Karolina Březíková s přednáškou „Operovat či neoperovat?“ a MUDr. Jindra Chocholová s prezentací „Operace katarakty ano – trifokální čočka ne“.

Jak postupovat při léčbě keratokonu popsala následně MUDr. Iva Krejčí. Poté s přednáškou „Co už jsme nedělali“ vystoupila primářka MUDr. Urania Tavandzi. Na závěr přiblížil přítomným primář MUDr. Martin Choleva, jak se operuje katarakta na oku po radiální keratotomii. Po ukončení oficiálního programu semináře pokračovala neformální diskuse mezi jeho účastníky a lékaři ostravské oční kliniky Lexum.