REFERENCE

 • Aleš Slanina
  Herec a zpěvák
  Barvy byly po zákroku najednou mnohem kontrastnější!

  Na operaci jsem byl před osmi lety na brněnské klinice LEXUM, protože pobyt na jevišti je pro herce, kteří mají nějaké zrakové potíže neodmyslitelně spjatý s nošením kontaktních čoček. Kontaktní čočky jsem snášel poměrně dobře, ale pořád jsem o nich v očích věděl. A když jsem si je před představením zapomněl doma, byl to průšvih. Vzhledem k tomu, že naše jeviště je velké, měl jsem někdy problém s tím, že jsem kolegům neviděl do tváře. Pak jsem se dozvěděl, že je možnost laserovým zákrokem tuto vadu odstranit. Neváhal jsem ani chvilku. Začal jsem zjišťovat možnosti a volba padla na oční kliniku Lexum. A když jsem zjistil, že bych mohl jít na operaci k panu doktorovi Ventrubovi, který je manželem mé herecké kolegyně Evičky Ventrubové, bylo rozhodnuto. Operace se sice trošku protáhla, protože moje oči se nechovaly jako vzorný pacient, ale za chvilku jsem byl v pořádku doma. Krátce po operaci jsem začal objevovat ten rozdíl. Nyní už ho tak nevnímám, protože jsem si zvyknul, ale ze začátku to byl šok. Barvy byly najednou mnohem kontrastnější. Všechno bylo mnohem výraznější. A do dálky jsem viděl jako nikdy před tím. A zůstalo tomu tak. Operaci i kliniku rád všem vřele doporučuji. A pokud má někdo nějaké obavy, dle mého názoru jsou absolutně zbytečné.

 • Vladěna Stará
  důchodkyně
  Bez brýlí je to prostě famózní!

  Moc děkuji paní docentce Zuzaně Hlinomazové a MUDr. Markétě Brožkové za dovolenou bez šedého zákalu a dioptrií. Brýle používám jen sluneční a šnorchlovací, je to prostě famózní... Děkuji ještě jednou všem v LEXUM!

 • Renata Bočková
  účetní
  Byla jsem v LEXUM nadšená!

  Byla jsem v LEXUM a jsem nyní nadšená! Už to budou dva měsíce, co jsem po operaci obou očí, a jsem naprosto spokojená a skutečně nadšená. Od 15 let jsem nosila brýle a kontaktní čočky a teď už je po 30letém nošení konečně nepotřebuji. Děkuji všem z kliniky LEXUM.

 • Drahomíra Bílková
  důchodkyně
  Připadala jsem si v LEXUM jako v „ráji“!

  V červnu jsem byla na operaci šedého zákalu v LEXUM a musím říci, že od okamžiku vkročení na vaši kliniku v Ostravě, jsem se s tak přátelským a přitom vysoce profesionálním zdravotnickým prostředím ještě nesetkala a připadala jsem si jako v „ráji“. Byla jsem velmi mile překvapena vysokou odbornou péčí a citlivým přístupem všeho personálu kolem. Operace proběhla pod vedením primáře MUDr. Martina Cholevy, ani na okamžik jsem nezapochybovala, že jsem v těch opravdu správných rukách. Jsem velmi spokojena s výsledkem a chci mu vyjádřit velký dík za nevšední přístup a péči. Chci vyjádřit poděkování všem zdravotníkům, se kterými jsem se setkala především proto, že více než jinde je to práce o lidech a s lidmi. Myslím, že mnohým zdravotníkům by prospěla stáž na vaší klinice.

 • Jan Berki
  vysokoškolský pedagog
  Profesionální a vstřícný přístup celého personálu na klinice

  Moc bych chtěl poděkovat paní doktorce MUDr. Magdaleně Vokrojové jednak za její profesionalitu, jednak za velmi příjemný přístup. Vše mi trpělivě a s úsměvem vysvětlovala, stále mě uklidňovala. Ale s milým zacházením se na pražské klinice Lexum potkáte vlastně všude. Bylo fajn, že i sestřičky se stále usmívaly. Člověk se pak tak nebál blížícího zákroku. A třeba i optometrista Radim Nuska mi svou milou konverzací na chodbě pomohl zbavit se zbytečné nervozity. Celému týmu pražské kliniky Lexum, jenž mi pomáhal, patří velké poděkování.

 • Vlasta Šťásková
  Zdravotní sestra
  Je krásné opět jasně vidět!

  Na konci srpna jsem podstoupila operaci šedého zákalu druhého oka. Již třetí den po výkonu jsem měla možnost jasného vidění jak do dálky, tak na blízko. Operoval mě MUDr. Pavel Němec, kterému touto cestou moc děkuji a také celému týmu lékařů, sester a personálu z pražské oční kliniky Lexum. Vždy měli profesionální a vlídný přístup, vždy s milým úsměvem dokázali uklidnit a poradit. Přeji celému kolektivu oční kliniky Lexum Praha hodně pracovních úspěchů, ať jsou všichni pacienti spokojení jako já. Ještě jednou děkuji.

 • František Ondrúš
  Důchodce
  Je zázrak mít opět oči jako zamlada!

  Chtěl bych touto cestou moc a moc poděkovat za zázračnou operaci očí, kterou realizovala paní primářka MUDr. Věra Kalandrová se svým týmem na brněnské klinice Lexum. Paní primářka má skutečně zlaté ruce a dokáže se svými spolupracovníky dělat zázraky, a proto jim přeji velmi šťastné dny v dalším životě. Samozřejmě děkuji i všem ostatním, kteří připravili podklady pro mojí operaci za jeji rychlost a přesnost, jste opravdu moc dobří. Je to zázrak mít opět oči jako zamlada. Ještě jednou děkuji všem!

 • Ivan Mejsnar
  Diskžokej retrodiskotéky s laserovými efekty
  Po zákroku konečně vidím detaily, kterých jsem si předtím nevšiml!

  Na pražské klinice Lexum jsem byl nedávno na operaci šedého zákalu. Operační zákrok provedl pan primář MUDr. Martin Fučík, který je skutečně kapacitou ve svém oboru. Hned jak jej poznáte, je zřejmé, že vám bude sympatický, v operačním týmu spolupracovníků je určitě velmi oblíbený. Před operací osobně promluví s každým pacientem, vysvětlí její průběh a pacienta uklidní. Samotný operační zákrok je krátký (cca 15 minut) a zcela bezbolestný. Okem vnímáte při zákroku jen tři světelné body nad vámi. Operace skončí dříve, než čekáte, a vlídný personál vás doprovodí do šatny. Doma po operaci jste již zcela v pohodě. Nepociťujete žádnou bolest. Zprvu vidíte trochu zamlženě, ale svět se vám začíná projasňovat. V klidu se vyspíte a ráno již vidíte konkrétní detaily. Vše je jasnější, světlejší a čitelnější. Vidíte detaily, kterých jste si nikdy před tím nevšimli. Vyslovuji tímto poděkování panu primáři a týmu pražské kliniky Lexum.

 • Emília Barbíriková
  Zdravotní sestra
  Po operaci vidím i to, čeho jsem si předtím vůbec nevšimla!

  Děkuji všem za super přístup a dokonalý zákrok, jsem spokojená, že už konečně vidím :-) Sice budu muset víc uklízet, ale to nevadí. Děkuji zejména panu primáři Cholevovi a také všem ostatním na ostravské klinice Lexum. Kliniku ráda doporučím všem!

 • Eva Miláčková
  Herečka a dabérka
  Jako vděčná pacientka přeji všem na klinice Lexum laskavý rok 2019!

  Zdravím všechny na klinice Lexum, chtěla bych mít třetí oko, abych mohla ještě chvíli poslouchat pana primáře Martina Fučíka, který má skutečně zlaté ruce. Ještě jednou pozdravuji pana primáře, všechny lékaře a sestry na klinice Lexum. Ze srdce všem děkuji jako vděčná pacientka a přeji všem laskavý a přívětivý nový rok 2019!

 • Lucie Stieranková
  Pokojská
  Potěšil mě vždy ochotný personál kliniky Lexum.

  Se zákrokem na oční klinice Lexum jsem byla moc spokojená. Potěšil mě velmi ochotný a milý personál, ocenila jsem, že mi lékaři dopředu vždy ochotně sdělili, co bude přesně následovat. Velmi dobrým dojmem na mě zapůsobila i modernost a útulnost celé kliniky Lexum. Mohu kliniku všem jen doporučit.

 • Miroslav Blažek
  Elektrotechnik
  Vybrat si Lexum byla špičková volba!

  Rád bych vám zaslal v krátkosti můj příběh: Byl jsem 8. února 2018 na roční kontrole kvůli diabetu u své oční lékařky na soukromé klinice v Kladně. Během vyšetření mi byl diagnostikován šedý zákal, který jsem do té doby vnímal jen jako zhoršené vidění. Paní doktorka mne odeslala na operaci s tím, že rovnou posílá žádost do Kladenské nemocnice a oni se mi hned ozvou. Skoro měsíc jsem čekal, že se někdo z Kladenské nemocnice ozve, ale nestalo se tak. Proto jsem začal pátrat po jiné možnosti a na doporučení z příbuzenstva v lékařském oboru jsem oslovil přes internet 25.2.2018 vaši kliniku. Hned následující den 26.2.2018 ráno mne volala nějaká paní z Lexum a vzhledem k mým nepravidelným službám mne objednala na 17.4.2018 na předoperační vyšetření. Po absolvování tohoto důkladného vyšetření mi byly nabídnuty různé termíny a lékaři na operaci. Vybral jsem si pana Mudr. Němce a termín 4.5.2018. Myslím, že to byla špičková volba. Jeho velmi vstřícný přístup mne až překvapil. Druhé oko mi operoval 11.5.2018 a od té doby vidím jako snad nikdy předtím. Skutečně jsem nadšen z práce celého kolektivu pražské kliniky Lexum a hlavně pana Mudr. Pavla Němce. Taková péče o klienta jako u Vás se hned tak nevidí. V současné době doporučuji všem mým známým se stejným problémem, aby se obrátili na kliniku Lexum. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho tak spokojených pacientů jako jsem já.

 • Ondřej Bábor
  Muzikálový herec
  Zákrok byl neuvěřitelně rychlý a naprosto bezbolestný!

  Minulý týden jsem podstoupil na oční klinice Lexum laserovou operaci očí. Bohužel jsem už nedokázal nadále snášet problémy, které plynuly z mojí oční vady. Byl jsem krátkozraký a trpěl jsem také astigmatismem. To je nepříjemné, jak při mé práci muzikálového herce, tak při každodenní jízdě na motorce. Nedokázal jsem rozpoznat obličeje, při jízdě jsem ani nestíhal včas číst informativní tabule. Proto jsem se svěřil do péče lékařů oční kliniky Lexum, a dnes mohu říci, že to bylo mé nejlepší rozhodnutí.Operaci provedl pan prof. MUDr. Martin Filipec, CSc., jemuž také velmi děkuji. Jeho zlaté ruce mi přinesly opět ostrý zrak.Zákrok byl opravdu neuvěřitelně rychlý a hlavně naprosto bezbolestný. Pokud někdo váhá nebo má strach, tak opravdu k tomu není žádný důvod. Péče před, během i po zákroku je naprosto perfektní - není se prostě čeho bát. Asi do dvou hodin po operaci jsem viděl výsledky. Ano, "na vlastní oči"! Vše bylo najednou krásné, je to, jako bych byl součástí nějakého Blu-ray 3D filmu: ostré hrany, lesklá auta, detaily obličejů lidí i na dálku, zkrátka úžasné. A hlavně, mohu z jeviště pozorovat vás, diváky, pro které v divadle hraji, bez toho divadlo téměř postrádá smysl. Na závěr bych chtěl ještě jednou velice poděkovat oční klinice Lexum za to, že mi změnila život k lepšímu. Prostě: "Stojí za to vidět svět zblízka".

 • Ivan Válek
  Důchodce
  Velice oceňuji vstřícnost a milé jednání všech na pražské klinice Lexum.

  Chtěl bych vám touto cestou poděkovat, dne 2. ledna 2018 a 9. února 2018 jsem se podrobil operaci šedého zákalu na Praze 4 na oční klinice Lexum. Velice oceňuji vstřícnost a milé jednání se všemi zaměstnanci oční kliniky, se kterými jsem se setkal. Na mé dotazy se mně dostalo vždy vyčerpávající a konkrétní odpovědi, přičemž úsměv zaměstnanců byl samozřejmostí. Všem svým kamarádům a známým budu pochopitelně vaši kliniku vřele doporučovat.

 • Miroslav Jakubec
  Seřizovač a obsluha stroje
  Díky zákroku jsem se zbavil silné krátkozrakosti.

  Minulý týden jsem byl na operaci očí na klinice Lexum v Českých Budějovicích. Měl jsem těžkou krátkozrakost, na jednom oku 13 a na druhém 8 dioptrií, lékaři mi to snížili na minimum. Samotná operace byla bezbolestná, jediné co trochu bolelo bylo přitlačení oka k laseru, to trvá asi jen 40 vteřin, pak už nic nebolí. Rád bych celému týmu oční kliniky Lexum moc poděkoval.

 • Zuzana Hlaváčková
  Důchodkyně
  Po zákroku je to prostě nádhera!

  Děkuji všem z kliniky Lexum. Jsem téměř dva roky po operaci šedého zákalu a díky Vašim skvělým lékařům a personálu mám z 9,5 dioptrií pouhé 2 na dálku a na blízko vůbec nic. Jedním slovem je to prostě nádhera. Ještě jednou lékařům a sestřičkám z Lexum děkuji!

 • Petr Dengler
  Důchodce
  Děkuji za laskavý a profesionální přístup.

  Chci poděkovat všem na oční klinice Lexum, a zejména paní doktorce Magdaleně Vokrojové, za laskavý a profesionální přístup. Během půl roku se mi zrak zhoršil o několik dioptrií. Operace jsem se bál, ale po setkání s paní doktorkou mohu všem operaci šedého zákalu na klinice Lexum jenom doporučit. Přeji všem na klinice pevné zdraví. Díky vaší péči vidím lépe, než když mi bylo 30.

 • Martin Medelský
  Programátor
  Dnes již nechápu, proč jsem nešel na laserový zákrok mnohem dříve!

  Rozhodnout se pro laserovou korekci zraku mi trvalo bezmála tři roky a hned druhý den po zákroku jsem sám sobě vyčinil, proč jsem do toho nešel mnohem dříve. Výběr kliniky Lexum v Praze už tak složitý nebyl, rozhodoval jsem se především podle osobních zkušeností lidí v mém okolí. A bez okolků přiznám, že se přidávám ke spokojeným zákazníkům této kliniky. Prostě běh, sledování televize, užívání slunečného dne i obyčejné vstávání je bez brýlí mnohem lepší… :-) Za to vše vděčím ochotnému a přátelskému personálu oční kliniky Lexum!

 • Oskar Matys
  Administrativní pracovník
  Perfektní péče i přístup po celou dobu mého léčení v Lexum.

  Chtěl bych velmi poděkovat panu primáři MUDr. Ivanu Fišerovi za záchranu mého oka. Dne 12.9. mi provedl úspěšnou operaci PPV. Zároveň bych chtěl poděkovat instrumentářce paní Kateřině Platošové a anestezioložce paní Petře Guznarové za profesionální a zároveň lidský přístup. Dále bych chtěl poděkovat sestře na předoperačním (myslím křestním jménem Věra). Díky jejímu optimistickému a přátelskému chování jsem úplně zapomněl na strach z operace. Můj dík patří i všem ostatním zaměstnancům Lexum Praha i Lexum České Budějovice, zejména MUDr. Ivaně Duškové za perfektní péči i přístup po celou dobu mého léčení. Ještě jednou všem děkuji.

 • Lukáš Cícha
  Vedoucí prodejny
  V Lexum panuje skvělá atmosféra i personál.

  Jsem 3 roky po operaci na oční klinice Lexum a musím ji všem doporučit - skvělý personál, skvělá atmosféra, úžasný výsledek. Škoda, že nemohu i nadále chodit na kontroly do Lexum. Každopádně moc děkuji všem, kteří se o mě starali v Lexum Brno!

 • Jaromír Duřt
  Důchodce
  Léčbu na klinice Lexum hodnotím velice kladně.

  Léčení šedého zákalu, které jsem podstoupil minulý měsíc na klinice Lexum hodnotím velice kladně. Zvláště zákrok na pravém oku, provedený 17. srpna 2017 panem primářem MUDr. Martinem Fučíkem, je dokonalý a nemám nejmenší problémy.Děkuji tímto lékařům i ostatním pracovníkům oční kliniky Lexum.

 • Anna Klečková
  Merchandiser
  Ranní vstávání bez hledání brýlí je úžasné!

  Laserová korekce očí bylo mé nejlepší rozhodnutí v životě. Jsem velice spokojena s výsledkem, sice pár dní po zákroku jsem neviděla úplně dokonale na levé oko, ale asi za týden po zákroku se oko "doladilo" a nyní je vše zcela v pořádku. Ranní vstávání bez hledání brýlí je úžasné! Všem 100 % doporučuji.

 • Petra Fléglová
  Manager reklamní agentury
  Přibližně deset minut na sále mi otevřelo nový svět!

  Velmi mile mě překvapila věnovaná péče a preciznost ze strany všech na klinice Lexum - od počátečního vstupního vyšetření, až po den samotné operace. Co se týká samotného zákroku, tak během chvilky bylo hotovo. Hned po operaci se moje myšlenky soustředily na to, co jsem viděla. Bylo to samozřejmě ještě omezenější, ale už "se to rýsovalo”! A nyní, 14 dní po zákroku na pražské klinice, už vidím všechno krásně a čistě… ostře, prostě zkrátka perfektně. Už týden po operaci jsem začala zase běhat a chodit do fitka. Jistá lehká omezení tam sice jsou, ale nic, co by bylo překážkou. Jsem prostě nadšená. Cca deset minut na sále mi otevřelo nový svět. Běh už není otravný, protože nemusím mít brýle, naopak si to užívám...zase z nového úhlu :) Netrápí mě čočky, které občas drhly, schly (mam fakt velké oči)...každý, kdo je nosí, má s nimi asi podobnou zkušenost… Jediné, co mi opravdu nyní vadí v souvislosti s čočkami je vaření - při krájení cibule jsem díky kontaktním čočkám dříve nebrečela... teď je to slzavé údolí :) Všem bych kliniku Lexum doporučila, jsou to prostě profesionálové ve svém oboru!

 • Dagmar Bayerlová
  Důchodkyně
  Cením si profesionálního i lidského přístupu všech na klinice Lexum!

  Chci velice poděkovat pracovníkům ostravské oční kliniky Lexum za vstřícný a velice profesionální přístup během mé operace v srpnu 2017. Paní doktorky na vyšetření, sestřičky a zejména pan primář MUDr. Eugen Butela, který mne operoval, všichni byli moc milí. Ještě jednou všem moc děkuji. Toto píši na počítači bez brýlí, což hovoří za vše!

 • Bc. Jan Vozka
  Key Account Manager - Sberbank CZ a.s.
  Lexum doporučuji všem, kdo chtějí zlepšit zrak!

  Oční klinika Lexum je prostě nejlepší instituce na planetě :) Hned po operaci jsem viděl dokonale, po dvou měsících na kontrole bylo vše v pořádku, a paní primářka MUDr. Silvie Zapletalová je neskutečně úžasný člověk! Kliniku Lexum doporučuji všem, kdo chtějí zlepšit zrak…

 • Tereza Korbelářová
  Realitní specialistka
  Nikdy jsem neměla problém se sebevědomím, ale po zákroku se cítím bezvadně!

  Ráda bych poděkovala celému týmu pražské oční kliniky Lexum, který je skvělý, od recepčních, lékařů až po zdravotní sestry... A speciální poděkování posílám paní doktorce MUDr. Flemrové, ta je totiž profesionálem ve svém oboru každým coulem! Šilhám od mala, na žádné operaci jsem dosud nebyla. Až v červnu letošního roku jsem podstoupila operaci na oční klinice Lexum, právě u MUDr. Věry Flemrové. Podle testů mi garantovala zlepšení o 50 – 70 %, protože by jinak hrozilo dvojí vidění. Přesvědčovala jsem jí o tom, že je vše v hlavě a ať mi oko narovná co nejvíce. Před operací jsme se již nebavili o tom, jak to provede a řekla jsem jí, že jí plně důvěřuji. Díky technologii nastavitelných stehů mi oko narovnala o 100 % a já o tom ani nevěděla. Po probuzení z narkózy žádné dvojité vidění nebylo a ani druhý den na kontrole. Má hlava se s tím poprala po svém a to i přesto, že byla paní doktorka Flemrová připravena oko narovnat do úhlu, jaký předpokládala při vyšetřeních... Oko se hojí dobře, ani předtím jsem neměla vážný problém se sebevědomím, ale při únavě, stresu apod. bylo šilhání hodně viditelné. Teď už nikdy nic takového nebude. Těším se, až se oko úplně zhojí. Oční kliniku Lexum mohu jen doporučit!

 • Lucie Otrubová
  Fakturantka
  Po zákroku je to změna úplně neuvěřitelná!

  Letos v únoru jsem byla na zákroku a musím říct, že jsem naprosto nadšená a moooc spokojená. Bála jsem se opravdu zbytečně… Bolest během zákroku 0. Po zákroku trochu pálení a slabé řezání, to jsem se snažila zaspat a druhý den již bylo vše naprosto super. Změna to je neuvěřitelná, jsem nadšená a konečně vidím svět pěkně zostra. Děkuji celému týmu Lexum!

 • František Kollár
  Právník
  Po zákroku zahlédnu srnku i na 400 metrů!

  Touto cestou bych chtěl vyjádřit naprostou spokojenost s přístupem pracovníků oční kliniky Lexum v Praze. Nejprve musím ocenit organizaci a sladění jednotlivých činností od recepce až po vlastní operační výkon. Další příjemnou zkušeností je velmi kladný přístup lékařů k pacientům. Musím poděkovat MUDr. Renatě Fučíkové za konzultaci a doporučení ohledně výběru čoček. Její doporučení se plně osvědčilo v mém dalším pozemském účinkování – zlepšení kvality života. Po operaci je to již více jak půl roku a opravdu večer a v noci vidím skvěle. Úmyslně jsem s hodnocením počkal, až jak se zákrok osvědčí. Trávím dost času v přírodě a např. zajíce zahlédnu cca na 150 m a srnce i na 400-500 metrů, i za snížené viditelnosti. Totéž mohu prohlásit i při řízení automobilu v noci. Rovněž tak pod vodou je vidění perfektní. Již si nepamatuji jaký druh čočky byl u mé osoby použit, ale povedlo se. Vlastní operaci provedla MUDr. Magdalena Vokrojová. Její přístup a následné kontroly byly, jak se říká na jedničku, a to i přes to, že jsem u prvního oka nebyl zrovna vzorný pacient. Vzkaz případným váhajícím: neváhejte a využijte oční kliniku LEXUM.

 • Roberta Doležalová
  Manažer
  Od zákroku trvá báječný pocit stále!

  Oční kliniku Lexum mohu jenom doporučit. Letos v lednu jsem podstoupila na pražské klinice korekci zraku a jsem moc spokojená. Zhruba od 19 let jsem nosila brýle, poté pak asi 12 let kontaktní čočky (dioptrie 2,5). Vzhledem k tomu,źe jsem trpěla na opakující se záněty očí, jsem o operaci uvažovala už dlouho. Bránil mi ale strach. A to opravdu velký. Nicméně jsem se odhodlala, bonusem pak byla i nádherná akční cena a na zákrok se objednala. Péče o mě byla špičková, od začátku do konce. Zákrok nebolí, na sále byli všichni hrozně milí. Po zákroku mne oči tedy značně bolely, ale po podání kapek bolest ustala. Oči byly citlivé pár hodin, když jsem ale večer vstala (den jsem prospala ), viděla jsem jako s čočkami! Komplikace nenastaly a báječný pocit trvá stále. Je to opravdu zázrak! Doporučuji všem.

 • Jana Vintrová
  Sportovkyně
  Překvapilo mě, jak kvalitní bylo vidění už pár sekund po zákroku.

  Se zrakem jsem začala mít problém už někdy ve druhé třídě na základní škole. Špatně jsem viděla na tabuli a ani postupné přesazování do přednějších lavic nepomáhalo. A tak jsem dostala první brýle. Tehdy jsem začínala na -0.5 dioptriích. S postupem času má oční vada pomalu ale jistě (no spíš rychle a nejistě) rostla a dostala jsem se až na hodnotu nad -5 dioptrií kombinovanou s astigmatismem. Což už je vada, se kterou se ráno nepoznáte v zrcadle (i když musím uznat, že jsou rána, kdy to spíš uvítám).Jsem velmi aktivní člověk, který hodně sportuje a nošení brýlí mi nikdy nevyhovovalo. Řadu let jsem se například věnovala thajskému a klasickému boxu na profesionální úrovni a brýle jsou v ringu dost nepraktická záležitost. V posledních letech se mým velkým koníčkem stalo běhání a CrossFit.Vadu jsem tedy korigovala pomocí kontaktních čoček, nosila jsem je prakticky permanentně. Což je z dlouhodobého hlediska velmi náročné nejen finančně, ale také pro oči.Nad operací jsem uvažovala delší dobu, ale vždy mi chyběl ten správný impuls se konečně rozhodnout a jít do toho. Zhruba před 6 měsíci jsem začala kontaktní čočky velice špatně snášet a začala jsem být odkázaná primárně na brýle. A také jsem se shodou okolností v té stejné době seznámila s optometristkou, která pracuje na klinice Lexum. A její argumenty mě nejen uklidnily, že je operace naprosto bezbolestná, ale přesvědčily i o tom, že je bezpečná a že mi pomůže se oční vady nadobro zbavit.Předoperační vyšetření a důslednost, s jakou tým kliniky Lexum posuzoval můj zdravotní stav, mě přesvědčil o tom, že jsem v rukou profesionálů a nemusím mít strach se do operace pustit.Samotný zákrok byl velmi rychlý a bezbolestný, tým lékařů a sestřiček se o mě velmi dobře postaral. Nejvíce mě překvapilo, jak kvalitní bylo vidění už pár sekund poté, co jsem vstala z operačního stolu a poprvé otevřela oči.V současné době jsem 4 měsíce po operaci a vidím naprosto bez problémů. Zrakový vjem je nesrovnatelně kvalitnější, než při nošení kontaktních čoček. Operace mi dala pocit svobody a výrazně zvýšila kvalitu života.

 • Markéta Štefanová
  Asistentka péče o klienty
  Jediné, co mě mrzí, je to, že jsem na operaci nešla dříve!

  Na oční klinice Lexum jsem byla maximálně spokojena. Předoperační vyšetření, celkový přístup personálu, lékaři i průběh operace byl zcela v pořádku. A co je pro mě nejdůležitější - vidím ostře i bez kontaktních čoček nebo dioptrických brýlí. Jediné, co mě mrzí, je to, že jsem na operaci nešla dříve. Mohla jsem ušetřit spousty peněz a navíc jsem si uvědomila, že to byl pouze zvyk, když jsem "neviděla". Stačí si uvědomit, že můžete znovu vidět! Díky Vám všem z kliniky Lexum... Děkuju!

 • Václav Hlisnikovský
  Důchodce
  Dnes už vidím jako v mladém věku, pro mne je to zázrak.

  Rád bych vřele poděkoval kolektivu MUDr. Martina Cholevy z ostravské oční kliniky Lexum, který mne operoval a zákrokem mi odstranil šedý zákal. Také musím poděkovat MUDr. Karolině Březíkové, která mne vyšetřovala před zákrokem a podala mi informaci, že mám ve vysokém stadiu šedý zákal a doporučila mi, jak ochránit oči před infekcí a jsem jí za to velmi vděčný. Poděkování si zasluhuje i zdravotní sestra Martina Chaloupková.Nemohu jinak, než sdělit, že jsem byl velmi mile překvapen, že operace trvala cca 10 minut a absolutně bez bolesti. Předoperační vyšetření trvá cca 2 hodiny. Velmi lituji, že jsem nešel na operaci dříve. Nesporně mi byl již nyní zpříjemněn můj zbytek života. Dnes už vidím jako v mladém věku, pro mne je to zázrak. Po měsíci od zákroku musím, jako laik, prohlásit, že nelze slovy vyjádřit vděk celému kolektivu z Lexum, s kterým jsem se setkal, mám na mysli přístup k pacientovi a provedení operace včetně vzácných rad. Děkuji.

 • Tereza Macková
  Signmaking
  Už se nemusím zdržovat každý den s aplikací kontaktních čoček.

  Každý den si nemuset nandavat a pak zase sundavat kontaktní čočky je neuvěřitelná pohoda. Líbilo se mi prostředí oční kliniky Lexum a profesionální jednání všech lékařů a sester na klinice. Doporučuji každému.

 • Lucie Khauerová
  IT konzultantka
  Zákrok byl tak rychlý, že jsem se ani nestačila začít bát!

  Zákrok na oční klinice Lexum jsem absolvovala více jak před měsícem a jsem velice spokojená. Přístup (a profesionalita) personálu byl skvělý. Vše mi bylo důkladně vysvětleno a zákrok byl tak rychlý, že jsem se ani nestačila začít bát a už jsem byla venku... Kliniku Lexum určitě všem doporučuji a tímto zároveň lékařům i sestrám děkuji.

 • Michaela Chlumecká
  Vedoucí prodejny
  Nikdy jsem nezažila ochotnější a profesionálnější přístup k pacientovi!

  Minulý měsíc jsme s bratrem absolvovali laserovou operaci na oční klinice Lexum v Českých Budějovicích. Nikdy jsme nezažili ochotnější a profesionálnější přístup k pacientovi, než tam. Měli jsme pocit, že si pacientů opravdu váží a zajímají se o ně. Sestřičky i pan doktor mně vždy vše úžasně vysvětlili, o to byla operace příjemnější. Jde opravdu o bezbolestný zákrok a následné hojení. Já i bratr jsme měli operaci cca ve dvě hodiny odpoledne a ještě ten večer po zákroku jsme viděli tak ostře, že jsme tomu ani nevěřili. Moc děkujeme a oba budeme kliniku Lexum všem doporučovat.

 • Lucie Brynychová
  Mateřská dovolená
  Laserový zákrok je prostě medicínský zázrak!

  Již před měsícem jsem byla na klinice Lexum na zákroku a rovnou musím říci, že to byl pro mě obrovský zážitek. Za tak krátký čas opravit bezbolestně oči, aby viděly tak úžasně, jak moje oči teď vidí, považuji za medicínský zázrak.Ještě večer po zákroku jsem se u televize málem rozbrečela štěstím, když jsem viděla ty jasné barvy a přečetla si info o pořadu... Stejně tak jasný byl pohled venku na cokoliv. To, co bylo předtím daleko a nezajímavé, je teď naprosto jasné. Je to prostě pecka! Navíc je bezvadná nulová starost o brýle, či řešit a "instalovat" si čočky.Děkuji především týmu profesionálů kliniky Lexum v čele s paní doktorkou Mázik a paní primářkou Holubovou, a také mé kamarádce Evičce za popostrčení k tomu, co jsem měla udělat již dávno... to je totiž jediné, čeho lituji. Vřele a upřímně všem doporučuji kliniku Lexum.

 • Eva Mikšovská
  Mateřská dovolená
  Svět je najednou barevnější a veselejší!

  Lexum je skvělý tým profesionálů, příjemné prostředí a hlavně zaručuje úžasné výsledky! Laserová operace mi doslova vrátila zrak! Je to tak báječné nestarat se o brýle či čočky... Jen si můžete užívat ten skvělý pocit bez nich. Velké poděkování patří paní doktorce MUDr. Aleně Holubové, díky které je svět hned barevnější a veselejší! Lexum doporučuji všem.

 • Pavel Štěpán
  Důchodce
  Najednou vidím jako za mlada!

  Teď už díky odborníkům z kliniky Lexum vidím na obě oči do dálky jako za mlada! Ať se vám stále daří, tak jako nyní mně, a máte jenom spokojené pacienty! Kdybych měl třetí oko, tak bych zase zaběhl k vám na kliniku!Děkuji vám všem za váš přístup k pacientovi a zvláště pak MUDr. Jakubu Ventrubovi, Ph.D., za to, jak mně ty oči dal do „rychtiku“ a MUDr. Renatě Matějkové, která mě vyšetřila a naplánovala tak důkladně, až jsem se bál, co všechno v těch mých očích uvidí.

 • Kateřina Malá
  Zahradní architektka
  Po zákroku vidím lépe a ostřeji než dříve s brýlemi!

  Vidět opět, po 18 letech, bez brýlí byl můj sen. Přestože jsem měla docela strach z operace, tak vše proběhlo naprosto profesionálně a cítila jsem plnou podporu jak personálu, tak primářky oční kliniky Lexum. Zákrok byl rychlý s minimální následnou rekonvalescencí. Jsem naprosto spokojená a nyní vidím lépe a ostřeji než dříve s brýlemi. Ještě jednou děkuji.

 • David Šimek
  Konstruktér, programátor CNC
  Laserový zákrok změnil můj život a pomůže mi splnit si sen!

  Jít na laserovou operaci bylo rozhodnutí, které zcela změnilo můj život. Rozhodl jsem se jít na zákrok, protože pro mě jako dobrovolného hasiče je při výjezdech zrak velmi důležitý. Těch pár dní po operaci, kdy oči cítíte, musíte si kapat kapky a dodržovat určitá pravidla, za výsledek určitě stojí. Momentálně jsem téměř dva měsíce po operaci a je to úžasný pocit. Zákrok mi změnil a hlavně ulehčil život a přiblížil mi hlavně můj sen - stát se profesionálním hasičem. Budu moci lépe pomáhat a chránit lidi v mém okolí, a to jen díky této operaci. Ještě jednou děkuji oční klinice Lexum v Českých Budějovicích za profesionální a přátelský přístup. Kdybych měl podstoupit podobnou operaci, šel bych do toho bez sebemenšího zaváhání znovu.

 • Ivana Benediktová
  Učitelka
  Po zákroku je to paráda!

  Byla jsem na zákroku na pražské klinice Lexum před měsícem a jednoduše můžu říct - je to paráda. Už bych neměnila. Děkuji všem z oční kliniky Lexum.

 • Tomáš Mutina
  Učitel kytary
  Nový zrak jsem dostal jako vánoční dárek!

  Nové oči (už bez brýlí) jsem dostal pod stromeček 2016. Děkuji celému týmu oční kliniky Lexum v Ostravě - zejména paní primářce MUDr. Uranii Tavandzi.

 • Lucie Macková
  Účetnictví (nákladní doprava)
  Lexum mohu doporučit!

  Minulý měsíc jsem v Lexum prodělala laserovou operaci a mohu tuto oční kliniku všem jenom doporučit. Operace totiž dopadla výborně! Ohledně výsledku operace a vybavení kliniky nemám prostě co vytknout.

 • Nikola Maršálková
  Team leader v automobilovém závodu
  Bez deseti dioptrií se žije krásně!

  Jednoduše řečeno: Super práce - nemám slov... Šedý zákal a 10 dioptrií konečně pryč! Ráno se budím s krásným pocitem, že vidím bez brýlí! Děkuji všem z kliniky Lexum.

 • Ing. Jitka Ženíšková
  Administrativní pracovník ve státní správě
  Nyní mi už každý den moje oči dělají radost!

  Jsem již více než dva měsíce po laserové operaci a každý den mi moje oči dělají radost. Z mých 6 dioptrií jsem hned druhý den viděla tak krásně, že jsem se skoro bála otevřít pořádně oči, protože všechno bylo nádherně barevné a ostré. Děkuji celému týmu kliniky Lexum v Praze!

 • Klára Pospíšilová
  Security na letišti Václava Havla
  Mám po zákroku neskutečný pocit!

  Jsem po zákroku velmi spokojená. Po deseti letech konečně normálně vidím! Prostě neskutečný pocit! Děkuji všem z kliniky Lexum.

 • Martina Vaněčková
  Asistentka generálního ředitele
  Jsem moc ráda, že jsem na zákrok na kliniku Lexum šla!

  Jsem nyní přibližně dva měsíce po laserové operaci. Dlouho jsem o zákroku přemýšlela, teď jsem ale moc ráda, že jsem se nakonec odhodlala. Děkuji všem, kteří se o mě na oční klinice Lexum starali.

 • Mgr. Karel Novotný
  Náměstek ministra průmyslu a obchodu
  Děkuji Vám za to, že vidím!

  Vynikající služby. Děkuji za to, že vidím! Doporučuji kliniku Lexum u svých přátel a známých. Tým kolem pana primáře Ivana Fišera má za mě jedničku!

 • Jitka Vebrová
  Administrativní pracovnice
  Na klinice Lexum jsem si skutečně připadala jako někdo, kdo je tam vítán.

  Absolvovala jsem dva zákroky (šedý zákal) na klinice Lexum - jeden v srpnu a druhý nyní v říjnu. Čočky na pojišťovnu - žádné připlácení. Před tím jsem neviděla obrys ruky na dva metry! Nyní - nenosím brýle ani na čtení, ani na dálku! Velký dík patří primáři MUDr. Martinu Fučíkovi, že měl se mnou jako se šíleným srabem neskutečnou trpělivost a byl tak super, že mi i zpíval… Nemenší dík patří personálu operačních sálů, který se pacientům čekajícím na zákrok (leckdy patřičně rozklepaným) snaží zpříjemnit čekání a tato péče se rovná té maminčině… Na klinice Lexum jsem si skutečně připadala jako někdo, kdo je tam vítán. Pečují tam o Vás od příchodu do samotného konce. Zatím jsem neměla takovou zkušenost se zdravotnickým zařízením a věřte, že jsem kulila oči jako Alenka v Říši divů. Dovolte mi poděkovat Vám - skutečně svou práci děláte na výbornou. Děkuji!

 • Klára Sochová
  Personalistka
  Již pár hodin po zákroku jsem viděla skvěle!

  V srpnu 2016 jsem podstoupila zákrok Femto Lasik, abych se zbavila krátkozrakosti. Brýle jsem nosila 15 let a kontaktní čočky 10 let. Okamžitě po zákroku jsem cítila obrovský rozdíl. Několik hodin poté jsem viděla skvěle a oči byly klidné, neřezaly ani nepálily.Tímto bych chtěla poděkovat celému týmu kliniky Lexum za perfektní péči, předně pak primářce MUDr. Zapletalové, se kterou byl samotný zákrok životním zážitkem. Ještě jednou děkuji!

 • Helena Hadrabová
  Učitelka
  Díky Vám znovu objevuji svět!

  Letos v srpnu jsem v Praze na klinice Lexum podstoupila refrakční výměnu nitrooční čočky na obou očích. Díky Vám znovu objevuji svět. Všímám si detailů a barev, které jsem dřív neviděla. Zaostřování u mne sice trvalo trochu déle, ale výsledek stojí za to. Každý den je vidění o kousek lepší. Po téměř 50 letech nošení brýlí konečně vidím. Děkuji panu primáři Fučíkovi a celému týmu Lexum.

 • Andrea Zierhutová
  Kadeřnice
  Jsem nadšená! Po zákroku žádná bolest, jen jsem si to užívala!

  Minulý týden jsem podstoupila odstranění dioptrií laserovým zákrokem a jsem nadšená! Velmi děkuji všem, kteří se o mě pečlivě starali a hlavně paní doktorce Holubové, díky které jsem byla při zákroku naprosto v klidu. Už pár hodin po zákroku jsem měla pocit, jako bych nikdy žádný nepodstoupila - žádná bolest, pálení, řezání... prostě nic! Velkou radost mi udělal i pejsek na operačním sále. Jsem velmi spokojená a určitě zákrok v Lexum všem doporučuji!

 • Daniela Perlíková
  Účetní
  Každé ráno, když se probudím, jsem vám vděčná za to, že pro nás "brýlovce" děláte na klinice Lexum zázraky.

  Jsem šestý den po operaci krátkozrakosti na klinice Lexum, kde mi odstranili 8 dioptrií na obou očích a musím rovnou říci, že tak jak vidím dnes, jsem neviděla celých dvacet let, co jsem bojovala s brýlemi. Je to nádherný pocit. Každé ráno, když se probudím, jsem vám vděčná za to, že pro nás "brýlovce" děláte na klinice Lexum zázraky.

 • Kristina Strnadová
  Prodavačka
  Budu Vás doporučovat, co bude v mých silách!

  Letos v květnu jsem podstoupila na pražské oční klinice Lexum laserový zákrok. Jsem velice spokojena a strašně ráda, že jsem do operace šla, sice jsem se trochu bála, ale nyní vůbec nelituji toho, že jsem zákrok podstoupila. Pokud to bude v mých silách, ráda budu doporučovat i dalším lidem. A také děkuji celému personálu za lidskost, se kterou jsem se ještě nikdy v životě u lékařů nesetkala.

 • Marie Stratilová
  v důchodu
  Děkuji ze ohleduplné jednání a profesionální přístup!

  Letos v srpnu jsem byla na oční klinice Lexum na operaci šedého zákalu. Z celého srdce děkuji celému zdravotnickému týmu pod vedením pana primáře Martina Cholevy za velmi citlivé a ohleduplné jednání a profesionální přístup. Všichni jste velice milí, usměvaví, prostě odborníci na svém místě.

 • Michal Bouz
  Podnikatel
  Dvěma slovy: vidím luxusně!

  Byl jsem vloni v létě na laserovém zákroku na pražské klinice Lexum. Určitě to stálo za to, vidím nyní luxusně a můžu to každému zájemci jenom doporučit. Všem a zejména paní doktorce MUDr. Magdaleně Vokrojové Ph.D. moc děku

 • Alena Baliharová
  Úředník
  Jsem šťastná, že jsem se rozhodla jít na zákrok!

  Dívám se na svět okolo sebe konečně bez brýlí na dálku i na blízko a jsem šťastná za rozhodnutí jít na operaci. Přístup všech byl na pražské klinice Lexum profesionální a perfektní. Kdo váhá - těm doporučuji. Stojí to za to :-)

 • Olga Datsenko
  Retail Department Manager
  Už pár hodin po zákroku jsem viděla obrovský rozdíl!

  Jsem jen pár hodin po operaci a už vidím velký rozdíl! Z -8 a -9,5 dioptrií (plus astigmatismus) je teď nyní jen mírně neostrý obraz a lehké pálení očí. Všem děkuji a pokud to takto bude probíhat i nadále, asi půjdu zulíbat každého pracovníka této skvělé kliniky! Ještě jednou moc děkuji!

KDE NÁS NAJDETE

Brno

České Budějovice

Ostrava

Praha

Tábor