PharmDr. Michal Krejsta, MBA, LL.M. - Síť očních klinik Lexum

PharmDr. Michal Krejsta, MBA, LL.M.

Generální ředitel, předseda představenstva

PharmDr. Michal Krejsta, MBA, LL.M.

Michal je generální ředitel a předseda představenstva sítě očních klinik Lexum. 

Jeho profesní kariéra je bohatá na pracovní zkušenosti a zároveň inspirující dosaženými výsledky. Na vrcholových manažerských pozicích se pohybuje déle než 20 let. V minulosti působil na pozici generálního ředitele ve farmaceutické společnosti Pfizer, v distribučních společnostech Phoenix a ViaPharma nebo ve farmaceutické společnosti Omega Pharma. 

Od června roku 2018 je generálním ředitelem sítě očních klinik Lexum. Po dobu jeho působení se v Lexum realizuje řada významných milníků, jako je vstup nového investora H2 Equity Partners, otevření nového refrakčního centra na pražské klinice nebo akvizice očních klinik, ambulancí a očních optik Top Esthetic. 

Michal dále zastává pozici předsedy představenstva Sdružení ambulantních poskytovatelů oční chirurgie SAPOCH, z.s., které zastupuje přes 90 % celého českého trhu ambulantních poskytovatelů oční chirurgie pro jednání s plátci, regulátory a státními autoritami o dostupnosti, kvalitě a cenách komplexní oční péče. Michal je i nadále výkonným tajemníkem asociací AVEL v ČR a AVEL na Slovensku (Asociace velkodistributorů léčiv), kde se aktivně podílí na formování a kultivaci tržního prostředí lékového distribučního řetězce v rámci jednání s lékovými autoritami, státními regulátory a plátci.

V práci se orientuje na inovaci, pozitivní motivaci, odpovědnost a osobní integritu. Mezi jeho morální hodnoty patří respekt a lidský přístup.

Michal vystudoval Farmaceutickou fakultu VFÚ v Brně. Doktorát z farmacie získal v Belgii a titul MBA Senior Executive ve Velké Británii. Aktuálně dokončil studium LLM na právnické fakultě UK v Praze.

Ve volném čase se rád věnuje rodině, fitness a tenisu.